Balon sportowy dla boiska przy Światowida. "Kopać piłkę nożną przez okrągły rok "
20 czerwca 2016
"Kończy się październik, zima za pasem, co tu teraz robić?" - to coroczne zmartwienie każdego trenera piłkarskiego i wszystkich graczy - amatorów, którzy wieczorami umawiają się, aby pokopać piłkę.
Możemy zmienić tę sytuację
Już w przyszłym roku baza Białołęckiego Ośrodka Sportu może wzbogacić się o nowy, całoroczny obiekt piłkarski, czyli halę pneumatyczną popularnie nazywaną balonem sportowym, rozkładaną na koniec jesieni i składaną z nadejściem wiosny. Jako były piłkarz, pasjonat futbolu, napisałem i w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2017 zgłosiłem projekt zakupu profesjonalnego balonu sportowego, aby na boisku BOS przy ul. Światowida umożliwić - przede wszystkim dzieciom i młodzieży - treningi oraz turnieje na trawiastej nawierzchni przez okrągły rok. Jestem przekonany, że stworzenie takich warunków zdecydowanie podniesie poziom szkolenia i poprawi wyniki sportowe naszej młodzieży, a jednocześnie zwolni miejsce w halach sportowych dla innych dyscyplin (judo, zapasy, siatkówka, koszykówka).
Koszt projektu to 500 tys. zł. Z uwagi na wielkie zainteresowanie, jakim niewątpliwie balon będzie się cieszył, inwestycja zwróci się po kilku latach, tak jak w przypadku lodowiska przy ul. Strumykowej (także zakupionego dla BOS). Co więcej, jest niemal pewne, że obiekt ten będzie przynosił zyski, ponieważ obłożenie jest właściwie gwarantowane od rana do późnych godzin wieczornych przez szkoły (bezpłatnie), a odpłatnie przez kluby oraz stowarzyszenia sportowe utrzymujące się z dotacji i składek, a także grupy komercyjne. Z pewnością obiekt ten będzie olbrzymim wsparciem dla naszych lokalnych klubów tj. Agape, Legion, Białe Orły, Victoria Tarchomin, Korona, Sparta i inne. Dodatkowym atutem tej inwestycji jest ochrona istniejącej sztucznej nawierzchni przed zalegającym śniegiem i jednocześnie wydłużenie jej żywotności. Dodatkowo, co bardzo istotne i zgodne z ideą budżetu obywatelskiego, obiekt będzie ogólnodostępny. Możliwość bezpłatnego wejścia dla wszystkich w weekendy, zarówno w soboty, jak i niedziele po 6-7 godzin stworzy szansę pogrania w piłkę w idealnych warunkach tzw. drużynom podwórkowym lub tatusiom z synami.
Gorąco polecam Państwu, zarówno rodzicom, jak i dzieciom - bo także mają takie prawo - głosowanie na projekt nr 22 w obszarze nr 1 (Tarchomin, Nowodwory, Piekiełko). Czasu pozostało niewiele - możemy głosować tylko do 24 czerwca. Po szczegóły zapraszam na stronę budżetu partycypacyjnego.
Paweł Tyburc,
Autor jest radnym dzielnicy Białołęka,
w latach 2006-2014 Przewodniczącym Rady