REKLAMA

Puls Warszawy

wypadki »

 

Prokuratura chce surowszej kary dla naćpanego kierowcy

  27 lutego 2023

alt='Prokuratura chce surowszej kary dla naćpanego kierowcy'
źródło: Facebook / Grzegorz Pietruczuk, burmistrz dzielnicy Bielany

Jest apelacja od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie kierowcy Tomasza U., który 25 czerwca 2020 roku spadł autobusem linii 186 z węzła mostu Grota-Roweckiego z Wisłostradą. Jedna osoba zginęła, dwadzieścia dwie zostały ranne. Zdaniem prokuratury siedem lat więzienia to zbyt niska kara.

REKLAMA

Przypomnijmy: w listopadzie Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w sprawie kierowcy Tomasza U., który 25 czerwca 2020 roku spadł autobusem linii 186 z węzła mostu Grota-Roweckiego z Wisłostradą, doprowadzając do śmierci jednej osoby.

Siedem lat to za mało?

Prokuratura i pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych złożyli apelację od wyroku. Kierowcy masowo odchodzą z MZA. Warszawa ma ogromny problem Kierowcy masowo odchodzą z MZA. Warszawa ma ogromny problem
Pracują po 11 godzin dziennie, ograniczono im dostęp do wody, podczas przerwy mogą skorzystać najwyżej w plastikowej przenośnej toalety, tracą dodatki do pensji pod błahymi pretekstami. Warszawscy kierowcy Miejskich Zakładów Autobusowych masowo rozwiązują umowy o pracę.
Według nich siedem lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia samochodów to zbyt niski wyrok za doprowadzenie do wypadku, w którym jedna osoba zginęła a ponad dwadzieścia zostało rannych.

Wstąp do księgarni

Autobus spadł z wiaduktu

Wypadek na węźle mostu Grota-Roweckiego z Wisłostradą odbił się szerokim echem w całej Polsce. Tomasz U. był wówczas pracownikiem firmy Arriva, obsługującej linię 186 na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego. Kierowca będący pod wpływem amfetaminy wiózł około 40 pasażerów, gdy uderzył w bariery energochłonne. Przegubowy autobus jadący w stronę Woli i Szczęśliwic zsunął się z wiaduktu i z dużą siłą uderzył w ziemię. Jedna pasażerka zginęła. Dwadzieścia dwie osoby zostały ranne, w tym trzy ciężko.

REKLAMA

Wyrok za jazdę po amfetaminie

Tomasza U. skazano za naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym oraz niedostosowanie techniki jazdy do zmieniającej się sytuacji drogowej, co doprowadziło do katastrofy w ruchu lądowym. W momencie wypadku kierowca miał kolejną porcję amfetaminy schowaną w skrytce kabiny autobusu.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy