REKLAMA

Bielany

kronika policyjna »

 

Auto ciągle się psuło

  24 listopada 2006

Kolejne dwa fałszywe zgłoszenia kradzieży samochodu wykryli policjanci z Bielan. Pozornie łatwy sposób zarobienia dodatkowych pieniędzy już od dłuższego czasu jest stale na celowniku policji.

REKLAMA

Do komendy przy ulicy Żeromskiego przyszedł mężczyzna, który chciał zgłosić kradzież auta. Młody człowiek złożył zawiadomienie o kradzieży seata. Składając zeznania mężczyzna powiedział, że auto zostało skradzione z ulicy Marymonckiej. Informacje, jakie przekazał nie były jednak dla policjantów dość wiarygodne. Po kolejnym przesłuchaniu mężczyzna przyznał się, że zgłosił fikcyjną kradzież. Złożył fałszywe zeznania, gdyż chciał wyłudzić odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej. Daniel M. przyznał, że miał dość tego, że auto ciągle mu się psuło.

W drugim przypadku do komendy zgłosił się Jacek L. Mężczyzna twierdził, że ukradziono mu mercedesa. W tej historii policjantom również coś nie pasowało. Dopiero przesłuchanie syna przyniosło efekty. Okazało się, że chłopak bez pozwolenia ojca wziął samochód. Rozbił auto i ze strachu przed ojcem zostawił je przy Wybrzeżu Gdańskim. Na drugi dzień powiedział, że auto skradziono z parkingu przed blokiem. W tym wypadku nie będzie zarzutów dla Jacka L., ale z pewnością karę w domu poniesie jego syn.

Fikcyjne kradzieże aut są od dawna na celowniku policjantów z Bielan i Żoliborza. Osoba zgłaszająca popełnienie takiego przestępstwa liczy na wypłatę pieniędzy z odszkodowania, jednocześnie otrzymując gotówkę za wcześniejsze sprzedanie swojego auta na części. Funkcjonariusze szacują, że nawet jedna trzecia wszystkich zgłoszeń, to "fikcje". Przestępcom wydaje się, że jest to łatwy sposób zarobienia dodatkowych pieniędzy. Tylko w tym roku policjanci z Bielan wykryli kilkanaście fałszywych zgłoszeń.

cehadeiwu
na podstawie informacji policji

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA