REKLAMA

Bielany

społeczeństwo

 

Autami zastawiają skrzyżowania. "Cebule parkowania"

  8 lutego 2018

Autami zastawiają skrzyżowania. "Cebule parkowania"
źródło: Paweł Ziniewicz

Co prawda "kontraruch" to słowo używane w Warszawie od niedawna, ale opisujące to rozwiązanie znaki drogowe powinny być znane każdemu kierowcy. Tyle teoria.

REKLAMA

"Jezdnia dwukierunkowa, ale tylko dla rowerów" - tak w największym skrócie można opisać tzw. kontraruch, wprowadzany w naszym mieście na coraz większej liczbie ulic. Wielu warszawiaków wciąż ma obawy o bezpieczeństwo rowerzystów, korzystających "pod prąd" z ulic, które przez lata były jednokierunkowe, jednak fakty są faktami. Do czołowych zderzeń nie dochodzi, bo kierowcy i rowerzyści mają doskonałą wzajemną widoczność, a jeśli przepustowość jezdni się zmniejsza, to z winy parkujących nielegalnie właścicieli aut.

Czerwień nic nie daje

Aby przypomnieć kierowcom, w których miejscach należy spodziewać się rowerzystów, drogowcy stosują czerwone malowanie, podwójne ciągłe i dodatkowe znaki. Jak pokazują zdjęcia wykonane przez aktywistów Zielonego Mazowsza, dla wielu kierowców nie stanowi to żadnego problemu. Parkowanie na skrzyżowaniach jest na Bielanach na porządku dziennym.

- Skrzyżowanie przy szkole podstawowej na Wrzecionie non stop jest zastawione autami - czytamy w komentarzach do grudniowego artykułu o nielegalnym parkowaniu. - Ostatnio auto zaparkowało w połowie pasów. Co się musi stać, by kierowcy zaczęli myśleć? Jak ktoś potrąci pieszego z powodu złej widoczności, to te cebule parkowania będą współwinne.

- Takie k**** społeczne dzwonią na straż, bo ich boli, że ktoś parkuje, jak te k**** zamiast robić parkingi, to potrafią tylko mandaty wystawiać - odpowiada pan Darek.

Przypominamy, że za nieprawidłowe parkowanie grozi mandat w wysokości 100 zł.

(dg)

 

Komentarze (10)

# driver

08.02.2018 14:15

Tarcie na bezprawie daje do myślenia

# lomianki

08.02.2018 15:21

taaaa........a na chomiczówce zlikwidowali wczoraj ogromny parking ...jak nic za rok powstonie nowy blok......a potem zdziwienie że ludzie parkują gdzie popadnie......nowy blok powstanie spółdzielnia zarobi ale wyjazd z osiedla ciagle 2 wyjazdy z czego jeden ze śiatłami i rano korek na całej Kwitnącej

# soplica

08.02.2018 15:30

W którym miejscu zlikwidowali ten parking na Chomiczówce?

REKLAMA

# Wyrażaj się

08.02.2018 19:42

Ten cytowany przez autora "pan Darek" nie jest żadnym panem, lecz chamskim żulem. Świadczy o tym jego słownictwo.

# jam łasica

09.02.2018 08:57

#soplica napisał(a) 08.02.2018 15:30
W którym miejscu zlikwidowali ten parking na Chomiczówce?
Na Bogusławskiego, między Kwitnącą a Rodziny Połanieckich

# NNN

09.02.2018 19:08

Samochód to luksus, na chomiczówce są (jak i w całej wwa) parkingi PŁATNE, całodobowe. Chcesz luksusu? to płać za niego!

REKLAMA

# tutejszy

11.02.2018 11:57

Jeden zlikwidowali pomiędzy Głowackiego i Kwitnącą. Kolejny pomiędzy Maszewską i Rodziny Połanieckich. Natomiast okrągły położony przy Bogusławskiego, a pomiędzy Kwitnącą i Rodziny Połanieckich ciągle działa.

# fsd

11.02.2018 15:24

Może wypadałoby stworzyć wielki parking przy metrze Słodowiec, gdzie puste pole wykorzystywane jest dwa razy w roku na jakieś imprezy dzielnicy.

# moskit

18.02.2018 15:48

No właśnie chodzą słuchy, że tam ma być i imprezy plenerowe przeniosą gdzieś indziej.

REKLAMA

# kr87

22.02.2018 08:45

Zdjęcie akurat jest skrzyżowaniem innych ulic Makuszyńskiego&Nałkowskiej. Ludzie tam parkują, bo zwyczajnie nie ma gdzie! Obok jest przedszkole i szkoła - uliczki przeżywają oblężenie w godzinach popołudniowych, tak że mieszkańcy mogą zapomnieć o odpowiednim miejscu zgodnym z przepisami drogowymi. Zaraz obok znów budowane są kolejne bloki i nikt w tym całym dewelopeskim szaleństwie nie pomyśli o miejscach parkingowych. A ten cały kontarruch był chyba najgłupszym pomysłem! Nie dość że wąsko, to jeszcze domalowali ścieżkę dla rowerzystów po co? Ani razu nie widziałam, żeby ktoś nią jechał na rowerze!!!
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe