Antyterroryści na Wroniej. Wielka akcja przeciwko dilerom
15 maja 2018
34 przeszukane miejsca, 16 zatrzymanych, ponad setka policjantów w akcji - to był prawdziwy nalot.
Do scen rodem z serialu "Narcos" doszło w poniedziałek 14 maja rano. Kryminalni już od dłuższego czasu rozpracowywali grupę przestępczą zajmującą się handlem środkami odurzających i substancjami psychotropowymi na terenie Warszawy oraz powiatu wołomińskiego.
- Policjanci ustalili, że grupa składająca się zarówno z kobiet, jak i z mężczyzn, w różnym przedziale wiekowym, uczestniczyła w nielegalnym obrocie heroiną, kokainą, marihuaną, amfetaminą i mefedronem - informuje Komenda Stołeczna Policji.
Mirów: życie w trójkącie heroinowym
Sąd ewakuowany z powodu fałszywego alarmu bombowego, dilerzy narkotyków i nieustanne skandale... obyczajowe. Życie na Mirowie dostarcza wielu wrażeń.
- Dodatkowo z posiadanych informacji wynikało, że osoby zamieszane w ten proceder mogły brać również udział w dokonywaniu innych przestępstw w tym, m. in. handlu bronią, rozbojach, wymuszeniach rozbójniczych i włamaniach.
Wielka akcja
W poniedziałek w godzinach porannych ponad 110 policjantów, w tym antyterroryści, przeszukało łącznie 34 miejsca w Warszawie i okolicach. W akcji brał udział także śmigłowiec KSP. Na opublikowanym przez policję nagraniu widać między innymi antyterrorystów na ulicy Wroniej na Mirowie. Już latach 90. okolica ta była znana jako "trójkąt heroinowy".
Zatrzymanych zostało 16 osób w wieku od 29 do 61 lat. Policjanci zabezpieczyli ponad 40 tys. zł, 1000 euro, 510 funtów brytyjskich oraz wartościowe zegarki i smartfony. Jeszcze tego samego dnia sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu szóstki zatrzymanych. Grozi im do 12 lat więzienia.
Rozwojowa sprawa
Poniedziałkowe zatrzymania to to kolejny wynik śledztwa, w wyniku którego zatrzymano już ponad 100 osób a 63 trafiły do aresztu. W ciągu ostatniego roku policjanci zabezpieczyli m.in. broń palną oraz amunicję, półprodukty służące do produkcji środków odurzających oraz heroinę, kokainę i mefedron, znaczne ilości gotówki oraz biżuterię.
Śledztwo dotyczy działalności grupy przestępczej, która co najmniej od 2011 roku wprowadziła do obrotu ponad 400 kg narkotyków. Zajmowała się również produkcją amfetaminy i handlem bronią. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.
(tcz)
.