REKLAMA

Żoliborz

interwencja »

 

Alarmy budzą mieszkańców Żoliborza. Co jest tego przyczyną?

  24 października 2023

alt='Alarmy budzą mieszkańców Żoliborza. Co jest tego przyczyną?'
źródło: Dzielnica Żoliborz

Dość często włączający się alarm dobiegający z wentylatorni stacji metra na placu Wilsona zakłóca ciszę nocną mieszkańcom okolicznych budynków. Co jest tego przyczyną i czy Metro Warszawskie potrafi rozwiązać ten problem?

REKLAMA

Przewodniczący Rady Dzielnicy poprosił władze Żoliborza o interwencję w Metrze Warszawskim w sprawie trwającego od wielu tygodni zakłócania ciszy nocnej przez alarm wentylatorni stacji Plac Wilsona.

Alarmy w wentylatorni na placu Wilsona

- O dziwnych porach, np. 5:50, 21:40, albo 23:30 rozlega się głośny sygnał alarmowy. Najczęściej nie trwa to dłużej niż 1-2 minuty, ale bywa, że powtarza się - napisał przewodniczący rady w swojej interpelacji. Jak dodał, kilkukrotne zgłoszenia problemu na numer miejskiego centrum kontaktu nie przyniosły efektu. - Uprzejmie proszę o spowodowanie, aby alarm przestał zakłócać spokój mieszkańcom - podsumował Piotr Wertenstein-Żuławski.

Kup bilet

Metro Warszawskie: "wszystko w porządku"

Pod koniec września Metro Warszawskie poinformowało, że "zainstalowane systemy alarmowe działają zgodnie ze swoim przeznaczeniem".

- W przypadku pierwszego zgłoszenia, z 12 sierpnia, pracownicy obsługi technicznej metra stwierdzili nieszczelności w drzwiach czerpni (miejsce czerpania zewnętrznego powietrza dla urządzeń wentylacyjnych - przyp. red.). Wykonano regulację drzwi i elementów systemu włamania i napadu w obiekcie, co spowodowało usunięcie tej usterki - wyjaśnia Jerzy Lejk, prezes Metra Warszawskiego. Jednak mieszkańcy nadal byli budzeni przez powtarzające się alarmy. Jak się dowiadujemy, przy kolejnych zgłoszonych zdarzeniach, które miały miejsce chociażby 23 i 29 sierpnia, a także 8 i 13 września - pracownicy obsługi technicznej metra nie stwierdzili nieprawidłowości na miejscu.

- W chwili obecnej trwają prace związane z modernizacją systemu zabezpieczenia stacji - dodaje prezes Lejk. Czy alarmy przeminą na dobre? Czas pokaże.

DB

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2023
Boże Narodzenie 2023

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe