REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

inwestycje

 

Adaptacja domu dziecka na szkołę? Raczej wyburzenie

  18 maja 2023

Adaptacja domu dziecka na szkołę? Raczej wyburzenie
źródło: Facebook/Szkoła Podstawowa nr 110

Czy po latach oczekiwań rodziców i uczniów uczęszczających do ciasnej podstawówki na Białołęce Dworskiej w końcu dojdzie do adaptacji znajdujących się po drugiej strony ulicy budynków po dawnym domu dziecka? Jak się okazuje - nie. Plany są inne.

REKLAMA

- W związku z pytaniami mieszkańców oraz w nawiązaniu do wcześniejszych zapytań w tej sprawie, bardzo proszę o przedstawienie stanowiska wydziału oświaty i wychowania w sprawie rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 110 przy ul. Bohaterów - napisała w swojej interpelacji radna Danuta Zaleska.

Podstawówka na Białołęce Dworskiej wymaga rozbudowy

- Biorąc pod uwagę wykonaną ekspertyzę, dotyczącą możliwości zagospodarowania budynku po domu dziecka przy ul. Rozkręca się budowa szkoły na Tarchominie. Wycięto 78 drzew Rozkręca się budowa szkoły na Tarchominie. Wycięto 78 drzew
Obok skrzyżowania Świderskiej i Ćmielowskiej, w sąsiedztwie wału wiślanego, powstanie nowa szkoła podstawowa. W pierwszej kolejności białołęcki ratusz musiał pozbyć się części rosnących na terenie drzew. Urzędnicy zapewniają, że wycinka została... maksymalnie zminimalizowana.
Bohaterów, konieczna jest decyzja o jego zaadaptowaniu i przebudowie na potrzeby oświatowe lub budowie w tym miejscu nowego budynku szkoły (w zależności od wyników ekspertyzy) - przekonuje radna, która jednocześnie zapytała, kiedy będzie realna szansa na finansowanie rozbudowy szkoły na Białołęce Dworskiej.

- Należy podkreślić, że obecne obłożenie Szkoły Podstawowej nr 110 przy ul. Bohaterów wynika również z braku szkoły podstawowej w rejonie ul. Marywilskiej, gdzie powstają wielotysięczne osiedla - przekonuje radna Zaleska.

Zapraszamy na zakupy

Na gruzach domu dziecka powstanie nowa szkoła?

Tymczasem Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy zaleca odstąpienie od planów przebudowy istniejącego budynku przy ul. Bohaterów 50 z powodu "znaczących odstępstw od standardów, które powinna spełniać placówka oświatowa na miarę XXI wieku".

- Powyższa opinia Biura Architektury i Planowania Przestrzennego, zakłada rozbiórkę istniejącego budynku. Urząd Dzielnicy Białołęka planuję budowę nowej 18-oddziałowej szkoły podstawowej. Takie będą wytyczne w konkursie urbanistyczno-architektonicznym - informuje wiceburmistrz Jan Mackiewicz.

Na obecnym etapie białołęcki ratusz czeka na wstępną opinię Biura Zarządzania Ruchem Drogowym w sprawie układu komunikacyjnego dla tej inwestycji oraz na warunki przyłączeniowe do mediów. Po uzyskaniu tych informacji, następnym krokiem będzie złożenie wniosku o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, która to określi podstawowe parametry, tzn. dopuszczalne funkcje, powierzchnię zabudowy, powierzchnie biologicznie czynną, wysokość zabudowy, liczbę miejsc parkingowych itp.

- Na podstawie tej decyzji planujemy zlecić wykonanie studium wykonalności. Należy zaznaczyć, że obecnie nie posiadamy dla tego zadania tytułu inwestycyjnego, a wniosek o jego wprowadzenie będzie uzależniony od studium wykonalności, które będzie podstawą oceny możliwości wykonania planowanej inwestycji - wyjaśnia Jan Mackiewicz. Tak więc najwcześniej za kilka lat w miejscu obecnego budynku domu dziecka powstanie nowa szkoła dla Białołęki Dworskiej.

(db)

.
 

Komentarze (1)

# pogonić burmistrza

19.05.2023 11:39

W takim tempie, to dzisiejsi pierwszoklasiści będą w liceum.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA