REKLAMA

Białołęka

inwestycje »

 

Na Białołęce powstaną dwa bloki dla pracowników służby więziennej

  15 maja 2023

alt='Na Białołęce powstaną dwa bloki dla pracowników służby więziennej'
DB

Budowa tzw. kwater tymczasowych przy areszcie śledczym na warszawskiej Białołęce to inwestycja w ramach programu modernizacji służby więziennej w latach 2022-2025. Ma ona na celu poprawę warunków socjalno-bytowych funkcjonariuszy służby więziennej i pracowników cywilnych.

REKLAMA

W ramach programu "Funkcjonariusza Pro" zostanie sfinansowanych szereg zadań skutkujących poprawą warunków pracy pracowników służby więziennej, w tym np. remonty, zakupy niezbędnego wyposażenia, modernizacja i poprawa standardów pomieszczeń socjalnych, szatni, sanitariatów, dyżurek, punktów dowodzenia, wartowni, pokoi biurowych a także tworzenia lub doposażenia miejsc mających na celu podnoszenie i utrzymanie sprawności fizycznej funkcjonariuszy służby więziennej. Ma też powstać wielka inwestycja w sąsiedztwie aresztu śledczego na Białołęce, za blisko 65 mln złotych. Straszny wypadek na Białołęce. Maszyna przygniotła więźnia Straszny wypadek na Białołęce. Maszyna przygniotła więźnia
W czwartek 23 lutego obok aresztu śledczego przy ul. Ciupagi na warszawskiej Białołęce doszło do poważnego wypadku. Ciężka maszyna przygniotła nogi osadzonego, który pracował na terenie betorniarni. Na Białołęce lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale ostatecznie rannego zabrano do szpitala karetką.
Co to będzie?

Kwatery tymczasowe na Białołęce

- Budowa nowego budynku kwater tymczasowych, którego lokale mieszkalne zostaną udostępnione funkcjonariuszom, pozwoli uatrakcyjnić pełnienie służby oraz przyczynić się do zmniejszenia liczby wakatów, a także być decydującym argumentem dla kandydatów do wstąpienia w szeregi służby więziennej - wyjaśnia zespół prasowy Centralnego Zarządu Służby Więziennej. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że znaczna część lokali będzie mogła zostać przydzielona funkcjonariuszom posiadającym rodziny, co przy aktualnym poziomie cen mieszkań, jak i stawek za najem, stanie się niewątpliwym atutem pełnienia służby w jednostkach służby więziennej w Warszawie.

Zapraszamy na zakupy

Tymczasowe z pełnym wyposażeniem

W ramach zadania planuje się budowę pięciokondygnacyjnego budynku zlokalizowanego pomiędzy ulicami Ciupagi a Cieślewskich, składającego się z dwóch brył usytuowanych na wspólnym garażu podziemnym. W budynku znajdować się będzie 100 mieszkań w tym 22 "kawalerki", 74 dwupokojowych i 4 trzypokojowe. Pod budynkami planowany jest garaż podziemny na 64 samochody. Wokół bloków powstaną chodniki, drogi oraz aranżacja zieleni. W lokalach mieszkalnych wykonana zostanie np. instalacja telewizji kablowej i światłowodowa. Mieszkania zostaną wyposażone też w meble, sprzęt agd i rtv dopełniając standardu realizacji inwestycji "pod klucz", umożliwiającego zamieszkanie w nim bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze (7)

# Wredny Kocur

15.05.2023 15:00

Zajefajnie poprowadzona droga xD

# Klaudia 80

16.05.2023 08:35

Kiedy trafią tam politycy? Przecież to co nam robili i robią to już dawno powinno doprowadzić do włożenia ich do paki. Nie tylko na czas śledztwa, ale dożywotnio.

# Bruzda

16.05.2023 17:47

#Klaudia 80 napisał(a) 16.05.2023 08:35
Kiedy trafią tam politycy? Przecież to co nam robili i robią to już dawno powinno doprowadzić do włożenia ich do paki. Nie tylko na czas śledztwa, ale dożywotnio.
Zamiast na Białołękę, trafią do Brukseli i stamtąd będą nam bruździć. Niektórzy tak robią od lat.

REKLAMA

# BOLO

18.05.2023 17:49

Z tekstu wynika ze bloki na 100 mieszkań z garazem na tylko 64 miejsca będą kosztować 65000000 złotych, bardzo tanie te lokale tymczasowe

# OBYWATEL

18.05.2023 21:35

650 000 zl srednio za 1 lokal wyposazony w meble i agd, łazienke i kuchnie - gotowy do zamieszkania, jeszcze z garazem to dobra cena, trzeba zauwazyc ze w tej cenie beda jeszcze drogi wewnetrzne chodniki i mala architektura... jesli sie wyrobia w tych kosztach to zaden przekret, a normalna cena ! Przekręt to ławki za 100 000 zl albo jakies gipsowe jajko za 250 000 i inne tandety zrobione nie wiadomo po co , na co i za przesadne pieniadze.

# niesprawiedliwość

23.05.2023 09:44

A z jakiej racji służba więzienna ma dostawać mieszkania za darmo z moich podatków. Ja ledwo spinam się z kredytem, więc dlaczego oni mają mieć za free?

REKLAMA

# Ewcia.

25.05.2023 14:42

#niesprawiedliwość napisał(a) 23.05.2023 09:44
A z jakiej racji służba więzienna ma dostawać mieszkania za darmo z moich podatków. Ja ledwo spinam się z kredytem, więc dlaczego oni mają mieć za free?
Bo zarobki funkcjonariuszy nie powalają a wiadomo, że lepiej wybudować mieszkania niż podnieść wynagrodzenia. Patologia do kwadratu, od lat to samo bagno...
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024