REKLAMA

Białołęka

drogi »

 

Powstanie lewoskręt z Galerii Północnej w kierunku Światowida?

  19 maja 2023

alt='Powstanie lewoskręt z Galerii Północnej w kierunku Światowida?'
źródło: Facebook/Bartosz Dąbrowa

Na wyjeździe z garażu Galerii Północnej od strony ulicy Kościeszów często dochodzi do łamania przepisów i niebezpiecznych sytuacji. Ma to związek z brakiem możliwości bezpośredniego skrętu w kierunku ulicy Światowida. Wielu mieszkańców i klientów obiektu postuluje o lewoskręt...

REKLAMA

Białołęcki radny Bartosz Dąbrowa w imieniu mieszkańców dzielnicy i zmotoryzowanych klientów zapytał o możliwość wykonania lewoskrętu przy wyjeździe z garażu podziemnego Galerii Północnej, od strony ulicy Kościeszów.

Lewoskręt z Galerii Północnej?

O złożonej przez siebie interpelacji do Biura Zarządzaniem Ruchem Drogowym m.st. Kradzież w Galerii Północnej. Policja poszukuje tego mężczyzny Kradzież w Galerii Północnej. Policja poszukuje tego mężczyzny
Policjanci z komisariatu przy Myśliborskiej badają sprawę kradzieży towaru o wartości ponad 500 złotych, do której doszło w drogerii w Galerii Północnej.
Warszawy poinformował na Facebooku. Zdania mieszkańców są podzielone.

- Są kierowcy co potrafią skręcać tylko w prawo, ale to nie znaczy że trzeba rezygnować z lewoskrętów tam gdzie są bardzo potrzebne. Tu jest nawet pas dojazdowy, więc nie jest to szczególnie niebezpieczne miejsce - przekonuje mieszkanka.

- Większość kierowców nie zwraca uwagi na pas dojazdowy, dla nich jest ważne, żeby skręcić w lewo. Mieszkam na ul. Kościeszów od roku i widzę, że kierowcy wymuszają pierwszeństwo zarówno na samochodach, jak i na pieszych. Wielokrotnie omal nie doszło do tragedii, więc czy na pewno skręt w lewo jest potrzebny?

Wstąp do księgarni

Warszawscy urzędnicy negatywnie o pomyśle radnego

Nakazy skrętu w prawo odnoszą się do dwóch wyjazdów z parkingu centrum handlowego, do których z kolei możliwy jest zjazd poprzez wydzielone pasy do skrętu w lewo (dla drugiego kierunku ruchu). Zapewne ze względu na ten właśnie zjazd, wykonanie lewoskrętu wydaje się być niemożliwe.

- Wprowadzenie nakazów jazdy w prawo miało zapewnić przepustowość, bez blokowania pasa do skrętu w lewo z drogi publicznej na teren centrum handlowego, co ma wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. W związku z tym negatywnie oceniamy możliwość wykonania lewoskrętu - odpowiada Biuro Zarządzania Ruchem Drogowym m.st. Warszawy.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (7)

# do przebudowy

19.05.2023 11:06

Znakomite zdjęcie. Właśnie takiego małolata na rolkach omal nie potrąciłem w tym miejscu. Tam nic nie widać w prawej strony. Fatalny jest ten wyjazd.

# Wredny Kocur

19.05.2023 11:40

Najpierw opylić tereny, by budować "centrum handlowe", a potem się p...my jak zorganizować ruch w okolicy. Cywilizowany świat już dawno się zorientował jakim rakiem na tkance miejskiej one są ale u nas tryskają włodarze z zachwytu kolejnymi "galeriami". Tak trzymać i w d się obudzimy, gdy będzie za późno, jak już niejedno miasto choćby u szwabów się przekonało. Obadajcie na tubie "Adam Something" - u nich już pozamiatane, u nas może jeszcze jest czas.

# pomyslowy_dobromir

19.05.2023 23:46

Rondo na krzyżówce Szafrańców i Kościeszów załatwi temat.

REKLAMA

# TomaszP

23.05.2023 18:26

Przy nakazie w prawo dojazd do Modlińskiej jest bardzo utrudniony ze względu na małą przepustowość ulicy Trakt Nadwiślański i skrzyżowania z ulicą Światowida. A tam na światłach czeka się dość długo do skrętu w prawo. Nie ma nawet strzałki kierunkowej w prawo. W tej sytuacji to jedyna możliwość wyjechania z Galerii Północnej. A wjazdów mamy aż trzy. Oczywiście powinna być możliwość wyjazdu w lewo z Galerii.

# Kari

26.05.2023 15:45

To tam nie można skręcać w lewo?? Ja zawsze skręcam.... :)

# Ewa c

29.05.2023 16:51

Tylko ze zapomniano dodać że wyjazd z Galerii na ulicę jest po stromiżnie lub pochylni .
Teraz wyjazd nie blokuje innych aut na stromym wyjeździe z Galerii.
Ruch jest płynny. A po utworzeniu lewiskrętu wyjazd z Galerii będzie utrudniony i będzie dochodziło do stłuczek aut na wyjeździe.

REKLAMA

# Meg

01.06.2023 13:08

Wystarczy parkować na górnym parkingu i wyjeżdżając z niego można skręcać z lewo, jest nawet pas do tego tam stworzony.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe