REKLAMA

Bemowo

migawka z okolicy »

 

Sami pomalowali studnię oligoceńską. "Wystarczy działać"

  29 marca 2024

alt='Sami pomalowali studnię oligoceńską. "Wystarczy działać"'
Adam Stańko maluje oligocenkę na Grotach, źródło: FB Adam Stańko

Woda z płynem do mycia, szczotki, kilka osób ze zgranej paczki. Tyle wystarczyło, by odświeżyć studnię oligoceńską przy Bolimowskiej na Grotach. - Bo zamiast gadać czy pisać interpelacje, trzeba po prostu działać - mówi Adam Stańko, który z grupą znajomych założył grupę Stańko Efekt Team. I porządkuje zaniedbaną przestrzeń.

REKLAMA

Studnia oligoceńska przy Bolimowskiej wyglądała na mocno zaniedbaną. Brudne klosze lamp, pomazane ceglane ściany, brudne kratki. - Po prostu nie podobało mi się to i postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce - mówi Adam Stańko, działacz społeczny, który założył nieformalną grupę Stańko Efekt Team. - Jest nas kilka osób. Skrzykujemy się w sobotnie przedpołudnie, żeby posprzątać zaniedbane miejsca. Ostatnio, poza grabieniem i zbieraniem śmieci, odświeżyliśmy "oligocenkę" przy Zachodzącego Słońca. Teraz czas na Groty - mówi Stańko i chwyta za szczotkę.

Studnia na błysk!

Wystarczy kubeł z wodą i płynem do mycia, kilka szczotek i zapał. W kilkadziesiąt minut studnia oligoceńska została wypucowana. - Umyliśmy ściany, lampy, kratki, a nawet krany. Nikomu nie przeszkadzamy, bo przecież każdy może w czasie naszej pracy pobierać wodę. Zresztą kilku starszym osobom zanieśliśmy baniaki z oligocenką do samochodów - mówi Adam Stańko. To jednak nie wszystko. Po tym, jak umyta studnia wyschła, ekipa chwyciła za pędzle i odmalowała ceglane ściany. - Napisów naniesionych przez wandali nie da się zmyć.

- Dobra robota, chłopaki - powiedział starszy pan, który przyszedł po wodę. - Fajnie, że coś robicie. Zrobiliście coś fajnego dla osiedla - powiedziała dziewczyna na rowerze.

Wstąp do księgarni

"Reagujemy na sygnały od mieszkańców"

Studnię przy Bolimowskiej grupa Stańko Efekt Team odświeżyła w dwie godziny. Gdzie teraz będzie działać? - Na Grotach, Nowym Bemowie, Osiedlu Kartezjusza, Boernerowie. Nie mamy żadnej mapy działań, reagujemy na sygnały od mieszkańców, którzy przyłączają się do nas - kwituje Adam Stańko.

(pol)

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# gosc

08.04.2024 09:52

Szanuje
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break