REKLAMA

Targówek

kronika policyjna »

 

60-latek z Bródna miał sześć promili. Rekordzistą nie został

  29 lutego 2024

alt='60-latek z Bródna miał sześć promili. Rekordzistą nie został'
źródło: Straż Miejska

Stężenie alkoholu we krwi rzędu 4-5 promili powszechnie uznawane jest za dawkę śmiertelną. Przed kilkoma dniami 60-latek z Bródna "zanotował" 6 promili i... ma się dobrze.

REKLAMA

Był kompletnie pijany, leżał na klatce schodowej w bloku na Bródnie. Gdyby mieszkańcy nie wezwali strażników miejskich, ilość spożytego alkoholu mogła go zabić.

Leżał na klatce schodowej

Sąsiedzi poinformowali strażników miejskich, że leżący na czwartym piętrze 60-latek mieszkał kiedyś w tym bloku, ale jakiś czas temu się wyprowadził. Chcesz wziąć kredyt gotówkowy online? O tym musisz pamiętać! Chcesz wziąć kredyt gotówkowy online? O tym musisz pamiętać!
Kredyt gotówkowy online może wspomóc Cię w realizacji różnych planów - dzięki otrzymanej gotówce możesz pokryć koszty remontu czy naprawić samochód. O wsparcie finansowe z banku możesz ubiegać się na różne sposoby, także przez internet. O czym musisz pamiętać, jeżeli zdecydujesz się na kredyt gotówkowy online? W jaki sposób przygotować się do złożenia wniosku?
Był kompletnie pijany.

- Leżał na wznak przy schodach. Bełkotał, ślinił się, dusił. O nawiązaniu jakiegokolwiek kontaktu nie było mowy. Wezwaliśmy pogotowie i zwieźliśmy mężczyznę na parter - opowiada funkcjonariusz, który przeprowadzał interwencję. - Tam ułożyliśmy go na boku, by się nie zadławił i okryliśmy kocem termicznym.

Kup bilet

6 promili alkoholu

Kontrola zawartości alkoholu wykazała stężenie... ponad 6 promili. Załoga pogotowia zdecydowała o przewiezieniu mężczyzny do szpitala na Bródnie, bo taka dawka zagrażała jego życiu. Gdy następnego dnia strażnicy przyjechali na Bródno, mężczyzna po całodobowej kuracji miał we krwi jeszcze 2 promile alkoholu.

- Tym razem został przewieziony do Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych - dodał przeprowadzający interwencję funkcjonariusz.

REKLAMA

Rekord spożycia alkoholu

Jak opisuje w swoim artykule medonet.pl, przy 4 promilach alkoholu jest zagrożenie zapadnięcia w śpiączkę, a przy 4-5 dochodzi do zatrucia organizmu, które może skutkować śmiercią. Dawka śmiertelna ma jednak charakter orientacyjny i znane są przypadki ludzi, którzy przeżyli o wiele większe stężenia. Np. w 2009 roku mający 12,3 promila alkoholu we krwi 45-letni mieszkaniec Makowa-Kolonii trafił do szpitala po tym, jak potrącił go samochód. W lipcu 2013 roku prasa rozpisywała się o 30-letnim mieszkańcu Alfredówki, który przeżył z 13,74 promila alkoholu we krwi.

Niechlubny rekord należy do kierowcy, który w maju 2012 roku w Dobrołęce doprowadził do śmiertelnego wypadku drogowego. W jego krwi odnotowano 22,3 promile alkoholu. Chociaż wynik badania potwierdził wówczas rzecznik prasowy z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, to jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że próbka została zanieczyszczona, gdyż krew pobrano nie z żyły, a z rany mężczyzny.

JR

.
 

REKLAMA

Komentarze (2)

# Mr.Chlor

01.03.2024 12:10

Organizm ma spore zdolności adaptacyjne. Stopniowe dopijanie i podnoszenie stężenia na przestrzeni paru tygodni, to co innego, niż obalić z gwinta dwa litry na raz. Oczywiście ewolucja drogą naturalnej selekcji również faworyzowała Słowian mających twarde łby. ;)

# Madbutcher

01.03.2024 14:51

No i jak tu nie być dumnym z rodaków? Sześć promili w siebie wpompował i żyje!
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe