REKLAMA

Żoliborz

drogi »

 

Weekendowe utrudnienia komunikacyjne na Żoliborzu. Sprawdź, co cię czeka!

  30 czerwca 2023

alt='Weekendowe utrudnienia komunikacyjne na Żoliborzu. Sprawdź, co cię czeka!'
źródło: ZDM

W piątek 30 czerwca wieczorem drogowcy rozpoczną frezowanie zachodniej jezdni ulicy Popiełuszki. W weekend zamknięty dla ruchu będzie odcinek od ulicy Gojawiczyńskiej do placu Grunwaldzkiego. Autobusy zostaną skierowane na objazdy. Sprawdź jak zmieni się organizacja ruchu na Żoliborzu!

REKLAMA

Frezowanie ulicy Popiełuszki rozpocznie się w piątek 30 czerwca o godzinie 22:00, a zakończy w poniedziałek 3 lipca o godzinie 4:00. W tym czasie nową nawierzchnię zyska jezdnia zachodnia od ulicy Krasińskiego (wraz ze skrzyżowaniem) do placu Grunwaldzkiego.

Zamykają ulicę

Remont będzie prowadzony przy całkowitym wyłączeniu jezdni z ruchu samochodowego i parkowania. Jak wyglądają zakupy na e-raty? Jak wyglądają zakupy na e-raty?
Coraz większa liczba przedsiębiorców działających w branży e-commerce umożliwia klientom zakupy w systemie ratalnym. Taką opcję wprowadzają także niektórzy operatorzy płatności online. To prosta procedura, w ramach której wniosek o zakup na e-raty rozpatrywany jest w zaledwie kilka minut. Sprawdź, co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na rozłożenie płatności na raty w sklepie internetowym.
Kierowców jadących ul. Popiełuszki od strony Słowackiego będzie obowiązywał nakaz skrętu w ul. Gojawiczyńskiej. Na dalszym odcinku, w stronę placu Grunwaldzkiego, droga będzie nieprzejezdna.

Zamknięty będzie także wyjazd z Gojawiczyńskiej na Popiełuszki - poruszający się w tym kierunku będą kierowani na ulicę Kłodawską. Na remontowaną jezdnię nie będzie można wyjechać z parkingów znajdujących się przed budynkami Popiełuszki 1 i Popiełuszki 3.

Wyjazdy z ulicy Sady Żoliborskie i leżącej naprzeciw drogi wewnętrznej możliwe będą na ulicę Krasińskiego - wyłącznie w kierunku ulicy Broniewskiego. Skrzyżowanie Krasińskiego z frezowaną jezdnią będzie wyłączone z ruchu. Wyjazd z Krasińskiego, z drugiej strony skrzyżowania, dozwolony będzie wyłącznie na czynną, wschodnią jezdnię ulicy Popiełuszki w kierunku ulicy Słowackiego.

Kup bilet

Objazdy ulicy Popiełuszki

Utrudnienia będzie można ominąć jadąc: od strony ulicy Powązkowskiej - Krasińskiego i Broniewskiego do placu Grunwaldzkiego i Popiełuszki; z ulicy Krasińskiego od strony placu Wilsona - ulicami Popiełuszki, Słowackiego i Włościańską do Broniewskiego (tylko wyjazd w prawo); z ulicy Marymonckiej - ulicą Słowackiego do placu Wilsona, ulicą Mickiewicza i aleją Wojska Polskiego do placu Grunwaldzkiego. W czasie prac zamknięte będą przejścia dla pieszych przy szkole Sióstr Zmartwychwstanek. Nieczynne będą pasy między jezdniami ulicy Krasińskiego (przy samym skrzyżowaniu), ale przejść będzie można na wysokości ulicy Sady Żoliborskie. Przez cały weekend zamknięta będzie jedna z zebr przez jezdnie ulicy Popiełuszki - do przystanku ks. Popiełuszki 04. Druga będzie nieczynna tylko przez kilka godzin. W tym czasie pasażerowie będą mogli przejść wyłącznie na wschodnią stronę ulicy.

REKLAMA

Autobusy zmienią trasę

Zmienionymi trasami pojadą autobusy linii 114, 122, N13, N46 i N63. Linie 114 i 122 w kierunku Młocin i osiedla Górczewska ominą utrudnienia jadąc z placu Wilsona ulicą Mickiewicza, przez plac Inwalidów, aleją Wojska Polskiego i Broniewskiego, a linia 122 jeszcze ulicą Krasińskiego. W kierunku Gwiaździstej i Bródna-Podgrodzie autobusy będą kursowały ulicą Krasińskiego (tylko 122), Broniewskiego, Popiełuszki i Krasińskiego. Linie nocne N13 i N63 w kierunku Dworca Centralnego zostaną skierowane na aleję Armii Krajowej, ul. Słowackiego, plac Wilsona, ul. Mickiewicza, plac Inwalidów, aleje Wojska Polskiego i Jana Pawła II. Od ulicy Mickiewicza tak samo w kierunku dworca kursować będzie N46. Tramwaje będą kursowały bez zmian.

Podczas zamknięcia ulicy zawieszone zostaną przystanki Sady Żoliborskie 05, ks. Popiełuszki 05, 06, Suzina 02, Pl. Wilsona 06.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA