REKLAMA

norblin lipiec 02 1norblin lipiec 02 2norblin lipiec 02 0
Wola

inwestycje »

 

Złota jak Próżna? Właściciel kamienicy pokazał wizualizację

  19 listopada 2015

alt='Złota jak Próżna? Właściciel kamienicy pokazał wizualizację'
źródło: materiały inwestora

Niedzielny pożar kamienicy Krongolda nie zmienił planów inwestora, który zaprezentował pierwszą wizualizację odnowionego budynku.

REKLAMA

atal zakatek harmonia 2atal zakatek harmonia 0
15 listopada wieczorem mieszkańcy Mirowa zauważyli kłęby dymu, wydobywające się z poddasza słynnej XIX-wiecznej kamienicy, dziś będącej pustostanem. W trwającej pięć godzin akcji brało udział aż dziewiętnaście zastępów straży pożarnej - ponad 50 osób. Po ugaszeniu pożaru na powierzchni 100 m2 poddasza strażacy rozebrali część stropu i dachu w poszukiwaniu zarzewi ognia, m. Metamorfoza Jana Pawła II. Ratusz stawia na rowery i zieleń Metamorfoza Jana Pawła II. Ratusz stawia na rowery i zieleń Zarząd Dróg Miejskich rozstrzyga przetarg na budowę drogi rowerowej między rondem ONZ a aleją "Solidarności". W ramach inwestycji powstanie blisko kilometr nowej trasy i trzy parki kieszonkowe. Posadzonych zostanie niemal 100 nowych drzew. Dzięki temu aleja Jana Pawła II zyska bardziej zielony i przyjazny charakter. in. użytego do ocieplenia kamienicy igliwia. Na szczęście uszkodzenia nie są poważne.

Firma AFI, do której należy kamienica, zaprezentowała wstępną wizualizację, a właściwie koncepcję rewitalizacji. AFI nie ma jeszcze zgody na przeprowadzenie prac, które obejmą odtworzenie części oryginalnych zdobień, więc wiele szczegółów może się jeszcze zmienić. Wstępna koncepcja nie odbiega poziomem od tego, do czego przyzwyczaiły nas bardzo udane rewitalizacje podobnych kamienic przy Próżnej czy na rogu Alej Jerozolimskich i Emilii Plater.

Nowe wcielenie kamienicy Krongolda zobaczymy w roku 2020.

Dominik Gadomski

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

pan materac 08-2026 2pan materac 08-2026 0

Czytaj na ten temat

Komentarze (3)

# rok

19.11.2015 14:04

No i podpalili kamiennicę... Chodzi o zwolnienie działki... Tak to się kantuje!

# kisck

19.11.2015 23:22

Wygląda rewelacyjnie, mam nadzieję że będzie zrewitalizowana jak kamienica przy Targowej 56. Powstanie tam Centrum Kreatywności, pomoc dla polskich start-up'pów i jednocześnie przywracanie Pradze dawnej świetności.

# gogi

01.02.2016 00:55

Nie lubię teorii spisowych, ale niestety nie jest to pierwszy przypadek, gdzie podpalenie nie wydaje się przypadkowe, co w obliczu niewielkiej już liczby zachowanych kamienic na Woli, jest tym bardziej bulwersujące.

REKLAMA

bck zajecia zapisy 2bck zajecia zapisy 0
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

bck spolecznosciowy 3bck spolecznosciowy 0
Kup bilet

REKLAMA

bck open stage 2026a 1bck open stage 2026a 2bck open stage 2026a 0

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

REKLAMA

bck Dwa-Bieguny-Polskiego-Big-Beatu 2bck Dwa-Bieguny-Polskiego-Big-Beatu 0

REKLAMA

bck wakacje 2026 3bck wakacje 2026 0

REKLAMA

bck kiermasz 1bck kiermasz 2bck kiermasz 0

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

cmp moje zdrowie 3cmp moje zdrowie 0

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA