REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

inwestycje

 

Żłobek i dom opieki w jednym. Jest pozwolenie na budowę

  9 lutego 2022

Żłobek i dom opieki w jednym. Jest pozwolenie na budowę
źródło: UD Białołęka

Budowa Centrum Aktywności Międzypokoleniowej na Tarchominie może ruszać. Niebawem przy Ceramicznej rozpoczną się pierwsze prace ziemne i wylewanie fundamentów.

REKLAMA

Zadrzewiony teren obok podstawówki przy Ceramicznej ustąpi miejsca nowej inwestycji samorządu - Centrum Aktywności Międzypokoleniowej. Jak zapowiada warszawski ratusz, będzie to "placówka łącząca pokolenia i odpowiadająca na potrzeby lokalnej społeczności". Koszt inwestycji to ponad 31 mln zł.

REKLAMA

Centrum Aktywności Międzypokoleniowej - co to jest?

- Placówka będzie miejscem spotkań i wsparcia dla różnych grup - zapowiadała w ubiegłym roku wiceprezydent Aldona Machnowska-Góra. - Najmłodsi mieszkańcy dzielnicy spotkają się z najstarszymi. Osoby o szczególnych potrzebach znajdą profesjonalną i dostosowaną do potrzeb opiekę. Jestem pewna, że będzie to ważne miejsce na mapie Warszawy i Białołęki.

Centrum Aktywności Międzypokoleniowej ma w zamyśle "integrować" osoby w różnym wieku, począwszy od dzieci a skończywszy na emerytach. Dlatego w wymaganiach projektowych uwzględniono konieczność zaprojektowania zewnętrznych miejsc wspólnych: ogrodu "społecznościowego", ogrodu sensorycznego lub siłowni plenerowej.

REKLAMA

Dom opieki na Białołęce

W CAM przy Ceramicznej seniorzy będą mieć zapewnioną opiekę przez osiem godzin dziennie oraz ciepły posiłek. Będą mogli rozwijać także swoje zainteresowania i uczestniczyć w zajęciach utrzymujących sprawność fizyczną. W budynku znajdzie się również żłobek dla 150 dzieci i specjalistyczna placówka dla osób autystycznych.

CAM będzie miejscem otwartym dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem. Oprócz profesjonalnej opieki podopieczni będą mogli uczestniczyć w zajęciach treningowych, przystosowujących do samodzielności. Przestrzeń będzie zaprojektowana tak, aby nie było wokół rozpraszających bodźców, intensywnego światła, bardzo uciążliwych dla osób z autyzmem.

Konsorcjum PBO Śląsk - MTM Budownictwo powinno zakończyć budowę CAM najpóźniej we wrześniu przyszłego roku.

(dg)

 

Komentarze (1)

 drugastrona

10.02.2022 11:04

Mnie interesuje jedna rzecz - czy te wszystkie "aktywności" będą za darmo czy płatne.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA