Zimą rowerzyści teleportują się na most
19 grudnia 2014
...a przynajmniej tak wynika z planów odśnieżania dróg rowerowych na nadchodzącą zimę.
Słoik: Pokażmy wszystkim, że jesteśmy słoikami
Słoiki nie kryją się ze swoim "słoictwem" - ba! Postanawiają wyjść z ukrycia!
Jak pokazuje praktyka z poprzedniej zimy, rowerzyści umiejętności teleportacji jeszcze nie posiedli a ryzykować na śliskiej jezdni nie chcą. Pojadą więc chodnikami.
Jednocześnie ujawnia się kolejna ogromna zaleta pasów rowerowych na jezdniach: będą one odśnieżane razem z pasami dla samochodów przez drogowców. Na Białołęce pasy są niestety tylko w jednym miejscu, w okolicy oczyszczalni ścieków Czajka.
Na wschód od torów kolejowych odśnieżania dróg rowerowych nie będzie. Nie ma czego odśnieżać.
DG
.






































