Zimą rowerzyści teleportują się na most
19 grudnia 2014
...a przynajmniej tak wynika z planów odśnieżania dróg rowerowych na nadchodzącą zimę.
Ilu katolików uczestniczy w mszach na Białołęce?
Informacja o budowie na wschodniej Białołęce nowego kościoła zbulwersowała niektórych czytelników. Ze statystyk wynika jednak, że świątynia powstaje dokładnie tam, gdzie mieszka najwięcej katolików.
Jak pokazuje praktyka z poprzedniej zimy, rowerzyści umiejętności teleportacji jeszcze nie posiedli a ryzykować na śliskiej jezdni nie chcą. Pojadą więc chodnikami.
Jednocześnie ujawnia się kolejna ogromna zaleta pasów rowerowych na jezdniach: będą one odśnieżane razem z pasami dla samochodów przez drogowców. Na Białołęce pasy są niestety tylko w jednym miejscu, w okolicy oczyszczalni ścieków Czajka.
Na wschód od torów kolejowych odśnieżania dróg rowerowych nie będzie. Nie ma czego odśnieżać.
DG
.





































