REKLAMA

Targówek

interwencja »

 

Place zabaw bardzo często pod kluczem. Rodzice zdezorientowani i niezadowoleni

  20 maja 2022

alt='Place zabaw bardzo często pod kluczem. Rodzice zdezorientowani i niezadowoleni'
ZW

Rodzice z osiedla Podgrodzie denerwują się, że place zabaw Spółdzielni Mieszkaniowej "Bródno" są często zamknięte. - Już nawet nie chodzi o okres jesienno-zimowy, ale nawet wczesną wiosną dziecko mi płacze, że nie może na plac zabaw - mówi mieszkanka bloku przy Malborskiej.

REKLAMA

- Chodzi o place zabaw na Podgrodziu. W czasie pandemii były zamknięte, potem otworzyli je na wakacje i na jesieni znów pozamykali pod pretekstem zimy - pisze matka zdegustowana postępowaniem władz Spółdzielni Mieszkaniowej "Bródno". Jak zauważa, w latach 2020-2021 niektóre place zabaw były otwarte, inne zaś nie. Pomysł na weekend pod Warszawą: pociągiem retro do Kampinosu Pomysł na weekend pod Warszawą: wąskotorówką do Kampinosu
Pociąg ciągnie przedwojenny parowóz, za oknem widzimy wieże kościoła obronnego w Brochowie, gdzie ochrzczono genialnego kompozytora - na taką wycieczkę można wybrać się już w majówkę.
Natomiast w kwietniu plac zabaw przy Malborskiej był zamknięty na klucz z niewiadomych dla mieszkańców przyczyn.

Jedne otwarte, inne zamknięte

- Na otwarcie czekaliśmy w sumie do połowy marca. Usłyszałam, że były mrozy, a teraz, to trzeba wymienić piasek itp. Zamykają, otwierają kiedy im pasuje. Kiedyś, jeszcze przed pandemią, place były otwarte cały rok. Nawet zimą.

- Spółdzielnia ma teraz szereg wymówek a ich ulubioną była do niedawna pandemia - mówi nam kolejna osoba. - Na początku marca placyk na Łojewskiej i Turmonckiej twardo był zamknięty na kłódkę. Dzwoniąc do administracji dowiedziałam się, że zostały zamknięte przez covid decyzją rady osiedla. Na Bródnie wszystko jest możliwe i nic człowieka już nie zdziwi.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

"Reżim sanitarny"

Jak tłumaczy SM "Bródno", na początku stanu epidemii place zabaw zostały pozamykane z powodu "bezpieczeństwa sanitarnego". Następnie przedstawiono radom osiedli wytyczne sanepidu odnośnie placów zabaw. To właśnie one, w ramach "ponadplanowych wydatków" związanych z zastosowaniem się do wytycznych, miały zdecydować, czy otworzą place zabaw. Dlatego właśnie jedne były otwarte, inne zamknięte.

- Zamykanie placów na okres zimowy było stosowane również przed pandemią - przekazała nam spółdzielnia. - Na ten czas demontuje się część sprzętu w celu zabezpieczenia przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi oraz w celu jego konserwacji. Od maja place zabaw na osiedlu Podgrodzie są otwarte dłużej, w godz. 8:00-21:00.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (4)

# Mama

21.05.2022 00:41

W mojej ocenie place zabaw przeszkadzają starszym mieszkańcom, jakoś na prywatnych osiedlach wylacza się z użytkowania jedynie huśtawki i piaskownice a pozostałe atrakcje wg uznania rodzica, na tych pozostałych zamyka się cały płac zabaw. Sama jako młoda mama doświadczyłam zbieraniu podpisu za likwidacja placu zabaw na Smoleńskiej 70 bo dzieci zbyt głośno grają w piłkę. Petycji oczywiście nie podpisałam p

# Mieszkaniec Bródna

21.05.2022 08:16

Beznadziejny artykuł. Nic nie wyjaśnia tylko bije pianę.

# też z Bródna

21.05.2022 08:21

#Mieszkaniec Bródna napisał(a) 21.05.2022 08:16
Beznadziejny artykuł. Nic nie wyjaśnia tylko bije pianę.

A konkretnie w którym miejscu bije pianę?

REKLAMA

# nie_spółdzielca

22.05.2022 12:28

Jedna z najwiekszy spółdzielni w Warszawie. Czy naprawdę spółdzielcy nie mogą połączyć sił i pogonić tych szkodników z zarządu? Przecież to spółdzielcy są ich pracodawcami. Spółdzielcy płacą im pensje. Nie rozumiem tego. Jak długo można jeszcze tolerować ten zarząd?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe