REKLAMA

Białołęka

drogi »

 

Zielone światło dla skręcających z Modlińskiej przegrało z biurokarcją

  14 listopada 2023

alt='Zielone światło dla skręcających z Modlińskiej przegrało z biurokarcją'
Sznur skręcających w lewo samochodów ma problemy z pokonaniem skrzyżowania. Urzędnicy w tym czasie przesyłają sobie papiery.

Na ulicy Modlińskiej przez jakiś czas funkcjonowała oddzielna faza zielonego światła dla jadących od strony Jabłonny i skręcających w lewo w ul. Prząśniczek na wysokości Selgrosa. Teraz jej nie ma, co znów stanowi duże zagrożenie bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu Modlińskiej.

REKLAMA

Przez jakiś czas funkcjonowała oddzielna faza zielonego światła dla jadących od strony Jabłonny i skręcających w lewo z Modlińskiej w stronę Selgrosa. Dlaczego została zlikwidowana? - zastanawia się nasz czytelnik. - To jest bardzo niebezpieczne miejsce. Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych? Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych?
Co możesz zrobić, by zapobiegać chorobom gardła, chrypce i innym dolegliwościom, które utrudniają normalne funkcjonowanie?
Pamiętam, jak dochodziło tu do częstych kolizji, a każdy kierowca skręcający w kierunku Selgrosa miał duszę na ramieniu. Dlatego dobrze by było, żeby faza zielonego światła dla skręcających w kierunku Choszczówki została jednak przywrócona - pisze nasz czytelnik.

Niebezpiecznie na skrzyżowaniu Modlińskiej z Prząśniczek

Przypomnijmy chociażby poważne zderzenie dwóch samochodów w 2016 roku, kiedy kierowca seata wjechał w bok peugeota. Ranne zostały wówczas cztery osoby. Albo poważne zderzenie audi, toyoty i hyundaia w 2019 roku, w wyniku którego dwie osoby zostały zabrane do szpitala. Czy też zderzenie dwóch aut w 2021 roku, kiedy trójka dzieci musiała zostać przebadana przez lekarzy. Tych i podobnych wypadków i kolizji można było uniknąć, gdyby skręcający w ulicę Prząśniczek mieli wydzieloną odrębną fazę zielonego światła, pozwalającą na bezpieczne przecięcie wschodniej jezdni ulicy Modlińskiej.

Zapraszamy na zakupy

Zielone dla skręcających w lewo powróci?

- Zmiany na skrzyżowaniu z ul. Prząśniczek wynikają z budowy skrzyżowania Modlińskiej ze Światowida, którą realizuje Zarząd Transportu Miejskiego. Przed rozpoczęciem tej inwestycji na skrzyżowaniu z Prząśniczek nie było wydzielonej fazy. Została wprowadzona czasowo w związku z tą inwestycją. O tym, czy docelowo ta faza się pojawi będzie decydować Biuro Zarządzania Ruchem Drogowym - informuje Mikołaj Pieńkos z biura prasowego Zarządu Dróg Miejskich. Po więcej informacji odesłał nas do ZTM.

- Na czas budowy skrzyżowania ze Światowida oddzielna faza zielonego światła przy hotelu Fort została wprowadzona na zlecenie ZTM. Teraz została przywrócona stała organizacja sprzed przebudowy, więc faza zielonego światła dla skręcających w kierunku Selgrosa została wyłączona. Prawdopodobnie po otwarciu nowego skrzyżowania ze Światowida faza wróci. W tej chwili w Biurze Zarządzania Ruchem Drogowym czeka na zatwierdzenie projekt nowej, stałej organizacji ruchu w tym miejscu, w którym zaproponowaliśmy wydzieloną fazę - informuje rzecznik ZTM Tomasz Kunert.

Dwa pytania bez odpowiedzi

Dlaczego nie zadbano o ciągłość rozwiązania bezpieczniejszego i lepszego? Dlaczego po raz kolejny biurokracja pokonała zdrowy rozsądek?

DB

.
 

Komentarze (7)

# Kamienice

15.11.2023 03:17

Takich sobie wybraliśmy przedstawicieli w Warszawie to mamy.

# Madbutcher

15.11.2023 07:52

Jak to się mówi: "może i bez sensu, ale za to zgodnie z przepisami".

# nnn

15.11.2023 12:23

Bo zza biurka widać lepiej niż zza kierownicy.

REKLAMA

# somsiad

15.11.2023 16:28

jak nie umiecie skrecić w lewo to proponuję nie wsiadać za kierwonicę. Będzie taniej i bezpieczniej dla wszystkich.
Jak można jedździć samochodem i mieć problem z oszacowaniem odległości i predkość samochodów w miejscu gdzie jest doskonała widoczność? Na tym skrzyżowaniu nie ma nic niebezpiecznego poza kierowcami kórzy nigdy nie powinni wsiadać za kierwnicę. Jak nie wyjadą komuś tam to w innym miejscu, zamiast zmieniać światła proponuję rozdwać mniej uprawnień, nie każdy powinien jeździć samochodem... bo w końcu samchód to przywilej a nie obowiazek... a jeśli masz już uprawnienia i sobie nie radzisz to zrób nam wszystkiem przysługę i ich nie używaj bo w końcu komuś zrobisz krzywdę

# lucek

17.11.2023 15:08

I bardzo dobrze, że zniknęło. Usprawni to ruch. Światło zielone do skrętu w Prząśniczek było za krótkie, żeby zjechały ze skrzyżowania wszystkie czekające na pasie do skrętu w lewo samochody.
Faktem jest, że część kierowców ma problem ze zjeżdżaniem ze skrzyżowania.
Czekam żeby ktoś w końcu z włodarzy Warszawy pomyślał o tym, żeby na najbrdziej zatłoczonych zakorkowanych skrzyżowaniach na Modlińskiej w końcu wybudować wiadukty, które są w planach od lat 70. XX wieku!

# Raper x

20.11.2023 04:59

Jeszcze lepiej że na tym skrzyżowaniu nie będzie można z żadnej strony wjechać w ul. Sprawną. Mimo że będzie dedykowane światło do zwrotki w Poetów. A z samej sprawnej będzie można jechać tylko na w prosty w Przeńśniczek i wszyscy będą pędzić Czeremchowa a potem stali w korku przy Kauflandzie. Mało kto będzie przestrzegał z początku tych przepisów i dopiero będzie dużo groźnych wypadków.

REKLAMA

# Fjgo

22.11.2023 13:08

Burmistrz nie widzi takiej potrzeby, wie lepiej.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024