REKLAMA

Żoliborz

oświata »

 

Zespół Szkół Elektronicznych przy Zajączka nawiązał współpracę z Metrem Warszawskim

  4 lipca 2024

alt='Zespół Szkół Elektronicznych przy Zajączka nawiązał współpracę z Metrem Warszawskim'
Metro Warszawskie zawarło porozumienie z Zespołem Szkół Elektronicznych i Licealnych przy ul. gen. Zajączka, źródło: Dzielnica Żoliborz

Metro Warszawskie zawarło porozumienie z Zespołem Szkół Elektronicznych i Licealnych przy ul. gen. Zajączka, w ramach którego uczniowie żoliborskiej placówki będą przyjmowani na praktyki zawodowe i staże organizowane przez miejskiego przewoźnika. Z czasem współpraca ma zapewnić absolwentom szkoły planowanie ścieżek karier w Metrze Warszawskim.

REKLAMA

- Bardzo się cieszę ze współpracy, która umożliwi przyszłym absolwentom Zespołu Szkół Elektronicznych i Licealnych im. Żołnierzy Armii Krajowej "Żywiciel" zdobycie specjalistycznej wiedzy i umiejętności w zakresie wymaganym na stanowiskach pracy w stołecznym metrze. Edukacja zawodowa to prawdziwa inwestycja w młode pokolenie. Dodam, że w Warszawie blisko 30 tysięcy uczniów i uczennic kształci się w 79 zawodach w miejskich technikach i szkołach branżowych pierwszego stopnia. Naszym wspólnym celem jest jak najlepsze przygotowanie młodzieży do wejścia na rynek pracy, dlatego tak dużą rolę przywiązujemy do współpracy szkół zawodowych z firmami i przyszłymi pracodawcami - podkreśla wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, odpowiedzialna w miejskim ratuszu m.in. za edukację.

Klasy przy Zajączka nastawione na metro

Metro Warszawskie jest dynamicznie rozwijającym się przewoźnikiem, który stale potrzebuje poszerzać swoje kadry. W związku z zapotrzebowaniem na nowych, wykwalifikowanych pracowników, spółka od kilkunastu lat współpracuje z uczelniami wyższymi oraz szkołami o profilu technicznym i budowlanym w zakresie organizacji praktyk dla uczniów i studentów w specjalizacji: elektryk, elektroenergetyk transportu szynowego, elektronik, mechatronik, teleinformatyk i technik transportu kolejowego. Zakres współpracy obejmuje: organizację praktyk zawodowych i staży dla uczniów, przygotowanie i wyposażenie pracowni specjalistycznej, organizowanie wycieczek zawodoznawczych, udział w uroczystościach szkolnych, prowadzenie wykładów, warsztatów i szkoleń, wsparcie w opracowaniu i realizacji programu specjalizacji oraz organizowanie projektów edukacyjnych i konkursów zawodowych. Ważnym elementem współpracy jest również planowanie ścieżek karier dla absolwentów placówki przy Zajączka w Metrze Warszawskim.

JR

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break