Żerań rośnie. Półtora tysiąca mieszkań
9 marca 2019
Jeśli ktoś nie był przy Marywilskiej przez 2-3 lata, nie rozpozna okolicy. Deweloperzy chcą tu sprzedać ponad 1800 mieszkań.
Kiedyś był to Marcelin, dziś oficjalnie Żerań. Deweloperzy używają zazwyczaj dyplomatycznego określenia "bliska Białołęka". Mowa o terenie przy Marywilskiej i bocznicy kolejowej, który w ciągu ostatnich dwóch lat błyskawicznie pokrywa się zabudową.
Pieniądze z Marywilskiej trafiły na Marsa
Co się stało z 94 mln zł, które miały być przeznaczone na infrastrukturę transportową Białołęki? Ich losy są zaskakujące.
Pod koniec lutego firma Ronson właśnie zdobyła pozwolenie na użytkowanie kolejnych dwóch bloków i rozpoczęła wydawanie kluczy nowym mieszkańcom Białołęki.
Wielka inwestycja
- Chce pan tu kupić mieszkanie? Tu głośno od pociągów! - mówią śmieciarze, którzy zgubili się w nowym kwartale miasta i pytali o adres. W rzeczywistości najwięcej hałasu narobili oni sami, gdy ciężarówka przejeżdżała po dziurawej nawierzchni "małej" Marywilskiej. Bliskość pociągów to wręcz atut tej części Żerania. Przejazd SKM-ką do centrum Warszawy trwa około pół godziny bez przesiadek, więc pod względem dojazdu do Śródmieścia nowe osiedla biją nawet Tarchomin.
- Miasto Moje to jeden z naszych bestsellerów - zachwala Andrzej Gutowski z zarządu firmy Ronson. - W ukończonym w ubiegłym roku pierwszym etapie osiedla wszystkie z ponad 190 mieszkań zostały już dawno wyprzedane. W drugim etapie sprzedaliśmy już natomiast ponad 130 lokali, czyli 90% oferty, a w ramach przedsprzedaży etapu trzeciego, którego budowę rozpoczniemy niebawem, zawarliśmy już blisko 30 umów rezerwacyjnych.
Bloki pod dębem
Docelowo osiedle będzie liczyć aż półtora tysiąca mieszkań. Na terenie powstał już skwer z fontanną i plac zabaw, zaś w planach jest m.in. miejsce do grillowania, siłownia plenerowa i kaskada wodna. Ronson zapowiada "stworzenie miasta w mieście", w którym można załatwić większość codziennych spraw. Na razie przy Marywilskiej otwarto pierwszy market Carrefour i sklep spożywczy Żabka.
Tuż obok Ronsona swoje bloki buduje Unidevelopment. Osiedle Kameralne będzie się składać z trzech bloków i 333 mieszkań. Znakiem rozpoznawczym ma być 100-letni dąb, wokół którego powstanie plac zabaw i siłownia plenerowa.
(dg)
.