REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

kronika policyjna

 

Zatrzymania za handel narkotykami. Akcja policji na Białołęce [ZDJĘCIA]

  23 stycznia 2023

Zatrzymania za handel narkotykami. Akcja policji na Białołęce [ZDJĘCIA]
źródło: KSP

Kryminalni z komisariatu Warszawa-Białołęka zatrzymali trzy osoby i zabezpieczyli prawie kilogram środków odurzających i psychotropowych oraz kilkanaście tysięcy złotych w gotówce. 32-latkowi podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości nielegalnych substancji może grozić dziesięć lat więzienia. Zatrzymano także dwie inne osoby.

REKLAMA

Poniedziałkowe działania przeprowadzone wczesnym rankiem na terenie Białołęki były wynikiem pracy operacyjnej policjantów wyspecjalizowanych w zwalczaniu przestępczości narkotykowej. Uczestniczyli w nich kryminalni ze stołecznego Wydziału Przestępczości Narkotykowej, Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI i komisariatu policji Warszawa Białołęka.

Narkotyki w Warszawie

"W zainteresowaniu tych funkcjonariuszy był mężczyzna, który w wynajmowanym mieszkaniu przy ulicy Aluzyjnej miał przechowywać nielegalne środki. Pigułki na potencję skonfiskowane na Okęciu. Ich wartość robi wrażenie Pigułki na potencję skonfiskowane na Okęciu. Ich wartość robi wrażenie
Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała na Lotnisku Chopina w Warszawie przesyłkę z Chińskiej Republiki Ludowej. Kartony zawierały prawie 180 tys. tabletek na potencję o wartości 8 mln zł. Pigułki miały trafić do firmy działającej w Warszawie.
Gdy z lokalu wyszły trzy osoby, w tym 32-latek, operacyjni wkroczyli do akcji" - relacjonuje Komenda Stołeczna Policji.

Na widok policjantów cała trójka próbowała ukryć się w mieszkaniu, jednak szybka reakcja kryminalnych uniemożliwiła im ucieczkę. Mundurowi obezwładnili dwóch mężczyzn i kobietę, następnie ich wylegitymowali. Okazało się, że 38-latek i o dwa lata młodsza od niego kobieta to małżeństwo z Ostrołęki.

Operacyjni przeszukali pomieszczenia i zabezpieczyli kilka foliowych opakowań z substancjami w różnych kolorach, niebieskimi tabletkami, telefon i 1500 zł w gotówce, a przy 32-letnim najemcy mieszkania znaleźli kolejny telefon i prawie 11 tys. zł.

Z torebki należącej do kobiety funkcjonariusze wyjęli foliowe zawiniątka z niebieskimi tabletkami i zbryloną substancją, 450 zł i kluczyki od opla męża. Kryminalni przeszukali auto, gdzie w popielniczce znaleźli dwa zawiniątka z taką samą substancją.

Zapraszamy na zakupy

Zarzuty za nielegalne substancje

Policjanci zatrzymali całą trójkę pod zarzutem łamania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i przewieźli ich do komisariatu na Tarchominie. Tam zabezpieczone od nich substancje zbadano. Następnie policjanci umieścili zatrzymanych w areszcie.

"Następnego dnia małżonkowie usłyszeli zarzuty za posiadanie środków odurzających, zaś 32-latka policjanci doprowadzili na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ. Tam mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Prokurator nadzorujący postępowanie zastosował wobec niego dozór policji" - relacjonują funkcjonariusze.

(jok)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA