REKLAMA

Wawer

kronika policyjna »

 

"Zaparkował" hulajnogę w kanale Nowa Ulga. Kto zapłaci mandat?

  17 marca 2022

alt='"Zaparkował" hulajnogę w kanale Nowa Ulga. Kto zapłaci mandat?'
źródło: Straż Miejska

Coraz ładniejsza pogoda sprawia, że warszawiacy częściej korzystają z elektrycznych hulajnóg. Niektórzy jednak nie mają wyobraźni i pozostawiają środek transportu gdzie popadnie. Nawet w wodzie.

REKLAMA

Patrol straży miejskiej, który prowadził kontrolę na Gocławiu, otrzymał zlecenie, aby udać się w rejon ulicy Tatarkiewicza. Okazało się, że na pograniczu Wawra i Pragi Południe ktoś zostawił hulajnogę w... kanale Nowa Ulga.

Porzucone hulajnogi w Warszawie

W wodzie zanurzona była hulajnoga elektryczna jednej z firm wypożyczających ten sprzęt. Funkcjonariusze wydobyli jednoślad a informacja o odzyskaniu pojazdu trafiła do operatora.

Po kilku latach obecności elektrycznych hulajnóg na warszawskich chodnikach okazało się, że część osób jeżdżących tymi jednośladami nie dorosła jeszcze do korzystania z nich w odpowiedzialny sposób. Pojazdy często można zobaczyć porzucone w miejscach, w których nie powinny się znajdować.

Problem dostrzegł swego czasu również Zarząd Dróg Miejskich, który w 2019 roku "zarekwirował" 83 takie jednoślady. Były one porozrzucane wszędzie, często zagrażały bezpieczeństwu pozostałym uczestnikom ruchu. Polski Związek Niewidomych już wcześniej alarmował, iż dla osób niewidomych i słabo widzących leżąca na chodniku hulajnoga stanowi poważne zagrożenie. Są też utrudnieniem dla osób prowadzących wózek z dzieckiem.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Kto zapłaci mandat?

W minionym roku kwestia pozostawiania hulajnóg została uregulowana prawnie. Według aktualnych przepisów za usuwanie źle zaparkowanych pojazdów z okolic przystanków czy chodników - odpowiedzialni są operatorzy. Z tytułu nieodpowiedniego parkowania straż miejska wypisać może mandat, który w pierwszej kolejności trafia właśnie do operatora źle zaparkowanej hulajnogi. To on ustala następnie, kto popełnił wykroczenie za pomocą GPS, który znajduje się w każdym jednośladzie.

- Dzięki systemowi wiemy, kto w danej chwili użytkuje hulajnogi - wyjaśniała redakcji "Komputer Świat" Monika Chróścicka-Wnętrzak z Blinkee.city. - Jeśli z monitoringu i wykonanych zdjęć wynika, że użytkownik jest winien nieprawidłowego zaparkowania, to jest on obciążany kosztem mandatu za nieprawidłowe parkowanie.

(db)

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024