Zamkną przejazdy
7 marca 2008
Prace remontowe na torach kolejowych w Choszczówce i Białołęce Dworskiej od wielu miesięcy dają się we znaki mieszkańcom. Niestety nieprędko to się skończy.
Ratusz planuje dwa parkingi P+R na Zielonej Białołęce. Kiedy powstaną?
Budowa trasy tramwajowej na Zieloną Białołękę ma rozpocząć się najwcześniej w 2028 roku, a zakończyć do 2030 roku. Inwestycja jest częścią dużego projektu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy, którego całkowity koszt wyniesie 2,2 mld zł, z czego około 800 mln zł zarezerwowano właśnie na ten odcinek.
Modernizacja linii trwa od sierpnia zeszłego roku. Dzięki inwestycji pociągi na trasie Warszawa - Gdańsk rozpędzą się nawet do 200 km/h. Taka prędkość wiąże się z likwidacją wszystkich naziemnych przejazdów kolejowych i budową wiaduk-tów. Wiadukty mają powstać także nad białołęckimi przejazdami. Przetarg na ich budowę ma być ogłoszony jeszcze w tym roku. Wiadukty zostaną zbudowane do 2010 r.
Pisaliśmy na ten temat wiele razy. Jeszcze w zeszłym roku Choszczówce i Bia-łołęce Dworskiej groziło odcięcie od świata. Kilku właścicieli działek przeznaczonych pod wiadukty i drogi dojazdowe nie miało zamiaru ich odsprzedać. Ostatnio jednak zmieniły się przepisy i wobec groźby skorzystania ze specustawy o budowie dróg, czyli zajęcia nieruchomości nawet bez zgody właściciela, posiadacze działek poro-zumiewają się z PLK.
stroja
.












































