REKLAMA

REKLAMA

Wawer

wypoczynek

 

Zabierz PIESia do Międzylesia. Wyjątkowa impreza w Wawrze

  4 września 2018

Zabierz PIESia do Międzylesia. Wyjątkowa impreza w Wawrze
źródło: fanpage Bieg po lesie - "Zabierz PIESia do Międzylesia"

W niedzielę 9 września przy Pożaryskiego odbędzie się wyjątkowa impreza dla rodzin, biegaczy, spacerowiczów i miłośników psów - "Zabierz PIESia do Międzylesia".

REKLAMA

- Jesteśmy dziewczynami, które spotkały się dość przypadkiem i bardzo się między sobą różnią. Łączy nas miłość do zwierząt, empatia i zapał, który doprowadził nas do zorganizowania tej sportowej i charytatywnej imprezy. Już od trzech edycji działamy zgodnie, sprawnie się uzupełniając w tym sprawdzonym, a nawet powiększonym o dwójkę dzieci, składzie - opowiadają panie Ola, Jagna i Kasia.

Pomagają innym zwierzętom

- Bieganie to znana i lubiana forma aktywności, a my zachęcamy, żeby włączyć w nią swoje psy, dzięki czemu mamy najlepsze towarzystwo, niezastąpioną, merdającą ogonem motywację, a także przy dopracowaniu techniki - dodatkowy napęd! Mało kto wie, że bieg z psem to jedna z dyscyplin sportów zaprzęgowych zwana canicrossem, którą również staramy się popularyzować - mówią panie. Od trzech lat organizują imprezę pod nazwą "Zabierz PIESia do Międzylesia", czyli bieg, który jest połączeniem ich pasji i chęci niesienia pomocy. Jest to bowiem przede wszystkim wydarzenie charytatywne. Całkowity zysk przekazywany jest dwóm organizacjom prozwierzęcym: AST Fundacji na Rzecz Zwierząt Niechcianych oraz Fundacji Argos prowadzącej ośrodek dla kotów miejskich "Koteria".

- W zeszłym roku poszerzyliśmy nasze działania o współpracę ze schroniskiem na Paluchu, promując na wydarzeniu psy, które przyjeżdżają z wolontariuszami i szukają domów na stałe. Widzimy, że jest coraz więcej amatorów biegania, ale też w ogóle miłośników aktywnego spędzania czasu z czworonogami. Cieszy nas coraz większa frekwencja, która dla nas oznacza większą zbiórkę na cele charytatywne - przekonują organizatorki.

Zapraszamy na zakupy

Rozszczekany i roześmiany las

Impreza ma wyjątkowy charakter, organizatorki podkreślają, że "Zabierz PIESia do Międzylesia" to przede wszystkim rozszczekany i roześmiany las. Od zeszłego roku dla dzieci w wieku 4-14 lat organizowana jest leśna gra terenowa. Dzięki temu to impreza dla całej rodziny - gdy rodzice biegają, dziecko bawi się wykonując leśne zadania. - Do udziału zapraszamy wszystkich: sportowców, spacerowiczów i miłośników zwierząt. Zasady są bardzo proste - zapisując się, uczestnik wybiera konkurencję, w której chce wziąć udział. Do wyboru uczestnicy mają: bieg na 5 lub 10 km, spacer 5 km lub grę terenową dla najmłodszych. Wpisowe kosztuje 40 zł, a zapisy trwają tylko do 26 sierpnia. Trasa biegów i spaceru zaczyna się pod Szkołą Podstawową nr 138 na ul. Pożaryskiego 2 i biegnie przez Mazowiecki Park Krajobrazowy - informują organizatorki. Zapisać się można na stronie internetowej biegpolesie.com.

(DB)

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA