REKLAMA

Wola

komunikacja »

 

Za trzy tygodnie szersza strefa. Gdzie parkingi?

  11 marca 2013

alt='Za trzy tygodnie szersza strefa. Gdzie parkingi?'

Już 1 kwietnia władze Warszawy rozszerzą strefę płatnego parkowania. Na Woli strefa od Żelaznej do Jana Pawła II zostanie poszerzona aż do Okopowej. - Przeprowadziliśmy konsultacje z udziałem tysiąca mieszkańców. Będzie duży problem z parkowaniem. Czy władze miasta zamierzają coś z tym zrobić? - pyta Dorota Makowiecka, przewodnicząca klubu SLD w radzie dzielnicy.

REKLAMA

- Postulujemy, aby władze miasta budowały więcej parkingów. Tymczasem Zarząd Dróg Miejskich, podczas modernizacji kolejnych ulic, zmniejsza liczbę miejsc parkingowych. Od kilku miesięcy sadzona jest zieleń, stawiane są znaki i słupki, co jeszcze zawęża przestrzeń, gdzie można parkować. Postulowalibyśmy m.in. obniżenie krawężników, aby można było parkować na chodnikach nie urywając zderzaków. Dodatkowy problem dotyczy lokali użytkowych i firm. Mieszkańcy obawiają się najazdu osób w nich zatrudnionych. Nie mając abonamentów, będą niszczyć trawniki na podwórkach czy drogi wewnętrzne. Likwiduje się parkingi strzeżone - jak przy Okopowej na rogu z Żytnią. Tam trawnik jest niszczony non-stop - mówi radna.

Urząd miasta ripostuje: parkingi będą. Prawie w opisywanej okolicy. W listopadzie został ogłoszony przetarg na budowę ośmiu parkingów w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego. W styczniu wyłoniono sześć firm, które stanęły do negocjacji. Przewidziano także lokalizacje takich parkingów. Problem w tym, że jedyny w okolicach Woli miałby znajdować się pod placem Bankowym (przewidziany na od 250 do 900 miejsc). A stamtąd na Jana Pawła II, Żelazną czy też Okopową - a więc kluczowe dla dzielnicy ulice - już przysłowiowy "rzut beretem".

Ratunkiem tylko straż?

Inne zaproponowane przez miasto lokalizacje znajdują się: pod placem Powstańców Warszawy (od 300 do 420 miejsc parkingowych), pod placem Trzech Krzyży (300-460), w okolicach placu Wilsona - pod ulicą Słowackiego (120-150), pod ul. Emilii Plater (200-740), przy ul. Wybrzeże Gdańskie pomiędzy Bugaj a Mostową (250-400), pod placem Konstytucji (400-1000) i pod rynkiem na Mariensztacie (200-256).

- Kiedy parkingi powstaną, prywatny partner będzie zarządzać obiektami przez pełny okres obowiązywania umowy koncesyjnej. Będzie miał prawo czerpania korzyści z działalności parkingowej oraz dopuszczalnej działalności usługowej w wybudowanych parkingach. Inwestycja zostanie sfinansowana z jego funduszy, a miasto nie dołoży nawet złotówki - informuje rzecznik miejskiego ratusza Bartosz Milczarczyk.

Problem w tym, że rozpoczęcia budowy owych parkingów nie widać, a nawet nie słychać konkretnych terminów, a strefa płatnego parkowania będzie rozszerzana za niecały miesiąc.

- Sam korzystam z autobusów, wiedząc, że będę miał problem z zaparkowaniem. Natomiast co do parkujących na dziko, to czujność musi wzmóc straż miejska. Przynajmniej w okresie przejściowym - ocenia Paweł Pawlak, radny dzielnicy.

Wstąp do księgarni

Abonamenty - 30 zł

W dobrej sytuacji są mieszkańcy, którzy mają parkingi pod blokami. Oni mogą wykupywać abonamenty parkingowe w wysokości 30 zł. Ci, którzy pracują w okolicznych firmach abonamentów dostać nie mogą.

mac

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2024
Boże Narodzenie 2024
Boże Narodzenie 2024

REKLAMA

REKLAMA

Sylwester 2024/2025
Sylwester 2024/2025
Sylwester 2024/2025