Za darmo w Wawrze. Mazowsze wykona Mozarta
21 marca 2018
Wielkanocna gratka dla miłośników muzyki. Tym razem słynny zespół zaprezentuje nie polską muzykę ludową, ale...
...
Nowe boisko i skocznia przy szkole na Przygodnej
Na sportowym terenie przy Szkole Podstawowej nr 109 im. Batalionów Chłopskich przy ul. Przygodnej 2 już w przyszłym roku, dzięki mieszkańcom głosującym w budżecie obywatelskim Wawra, powinny nastąpić spore zmiany.
pieśni pasyjne oraz "Requiem" Wolfganga Amadeusa Mozarta. Koncert odbędzie się w sobotę 24 marca o godz. 19:00 w parafii Wniebowzięcia NMP, przy Trakcie Lubelskim 157 w Zerzniu. Zaśpiewają Katarzyna Miąsik (sopran), Anna Łukawska (mezzosopran), Andrei Baravik (tenor), Karol Skwara (bas) a orkiestra zagra pod batutą dyrektora Mazowsza, Jacka Bonieckiego.
Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze" istnieje od 1948 roku. To jedna z najbardziej znanych grup, wykonujących polską muzykę ludową, nie tylko z naszego regionu.
Na koncert zapraszają zarząd dzielnicy Wawer i proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP.
(red)
.






































