Z Wolskiej w lewo
10 października 2008
- Denerwuje mnie skręt w lewo z Wolskiej w Prymasa Tysiąclecia w kierunku Górczewskiej. Zielone światło powinno trwać dłużej. Wolską w kierunku Bemowa, nawet w godzinach szczytu (po południu) nie jedzie tyle samochodów, żeby skrócenie fazy powodowało korki - pisze Czytelnik "Echa".
- Podzielamy opinię mieszkańca o potrzebie wydzielenia specjalnej fazy do skrętu.
"Noga od stołka" dla Dąbrowskiego. "Czarny Bemiś" dla "Stołecznej"
Redakcja "Gazety Stołecznej" w dniu swoich dwudziestych piątych urodzin po raz ósmy przyznała nagrodę "Stołka" i antynagrodę - "Nogę od stołka". Laureatem "Nogi" został Jarosław Dąbrowski, przewodniczący rady dzielnicy Bemowo, były wieloletni burmistrz naszej dzielnicy i wiceprezydent miasta, główny bohater tzw. afery bemowskiej. Dąbrowski nie pozostał dłużny - przyznał redakcji "Gazety Stołecznej" bemowską antynagrodę - "Czarnego Bemisia".
Zmiana taka musiałaby się jednak odbyć kosztem innych uczestników ru-chu, a wspomniane skrzyżowanie jest przeciążone. Po zmianie zapewne pro-testowaliby inni kierowcy - odpowiada Urszula Nelken z Zarządu Dróg Miekskich.
A może jednak? Może warto dokładnie poobserwować, z której strony jest przeciążenie i dopiero potem wyciągać wniosek, kto "zapewne" zaprotestuje?
Agnieszka Pająk-Czech
.








































