Wywiad miesiąca
9 marca 2007
Wywiad ze Zdzisławem Gójskim.
* * *
Jest Pan osobą o największym doświadczeniu w działalności samorządowej wśród naszych radnych (był Pan wicebur-mistrzem już za kadencji zarówno burmistrza Godlewskiego, Bittla jak i obecnie Duchnowskiego). Co udało się Panu zreali-zować w poprzednich kadencjach?
- Udało się zrealizować wiele inwestycji, które wpłynęły na poprawę jakości życia naszych miesz-kańców. Wybudowano nowe drogi, chodniki, kanały sanitarne, wodociąg. Były inwestycje w dziedzinie sportu, kultury i oświaty. O inwestycjach wykonanych w dzielnicy Wawer radni i członkowie zarządu szcze-gółowo i bieżąco informowali w kolejnych wywiadach, także w "Informatorze Wawra". Realizacja zaplano-wanych inwestycji napotyka często na przeszkody. Właściciele działek składają odwołania od decyzji lokalizacyjnej, uniemożliwiając tym samym budowę dróg, wodociągu i kanalizacji.
Czego nie udało się Panu zrealizować? Co było tego przyczyną? Co stało na przeszkodzie?
- Nie udało się rozpocząć budowy kolektora W, dokończyć budowy ulicy Wą-brzeskiej, nie udało się także rozpocząć budowy hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 76. Dwie pierwsze inwestycje nie zostały zrealizowane ze względu na brak dostępności gruntów. Nie rozpoczęto budowy hali z powodu unie-ważnionego przetargu.
Czy w przypadku mianowania komisarza na stanowisko prezydenta Warszawy i nowych wybo-rów rozważa Pan ewentualność zmiany koalicji?
- Jak już wspomniałem od wielu lat pracuję w samorządzie. Jestem bezpartyj-ny. Do rady dzielnicy kandydowałem z listy lokalnego komitetu Wawerska Inicjaty-wa Samorządowa. Najbardziej cenię sobie solidną pracę i wspólne, zgodne budo-wanie przyszłości lokalnych społeczności.
Jakie są zamierzenia Pana na najbliższy okres (kilka miesięcy)?
- Najbliższy okres działania to: rozpoczęcie budowy kolektora W, budowa ka-nału sanitarnego na ulicy Poprawnej, Sęczkowej i Stoczniowców. Zarząd Dzielnicy zabiega również o przebudowę ulicy Trakt Lubelski od ulicy Płowieckiej do ulicy Wał Miedzeszyński. Przebudowa będzie obejmowała: wymianę nawierzchni, budowę ścieżki rowerowej, budowę rond przy ulicy Lucerny-Wąbrzeska, ulicy Bronowskiej i ulicy Panny Wodnej.
Jakie sprawy uważa Pan za najważniejsze lub najpilniejsze dla Wawra? Jakie cele stawia sobie obecna koalicja do zrealizowania w ciągu najbliższych czterech lat kadencji?
- Najważniejszymi i najpilniejszymi inwestycjami dla Wawra jest dokończenie budowy ulicy Wąbrzeskiej, budowa: kolektora W, mostu na Zaporze, OSiR, prze-jazdu bezkolizyjnego pod torami kolejowymi w Międzylesiu i Falenicy, basenu w Aninie i przedszkola w osiedlu Międzylesie.
Jak dużych zmian kadrowych zamierza Pan dokonać w ratuszu? Ewentualnie, jeśli posiada Pan już skrystalizowaną opinię na ten temat, to na jakich stanowiskach?
- Chciałbym zaznaczyć, że nie jestem zwolennikiem bezpodstawnych zmian kadrowych i pozbawiania ludzi pracy. Jeżeli zajdzie taka konieczność, będą brane pod uwagę przesunięcia między wydziałami.
Rozmawiał Andrzej Gzyło