REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

drogi

 

Wólczyńska róg Nocznickiego: wreszcie założą światła

  28 kwietnia 2022

Wólczyńska róg Nocznickiego: wreszcie założą światła
TuStolica.pl

Na ruchliwym skrzyżowaniu przeciętym przez tory tramwajowe powstanie sygnalizacja świetlna. Drogowcy rozpoczynają przygotowania do montażu.

REKLAMA

Skrzyżowanie Wólczyńskiej z Nocznickiego to nie tylko kraina wiecznych korków, ale także jedno z miejsc, gdzie kierowcy mają największe problemy. Jednoczesne patrzenie na chcących przejść pieszych, skręcające samochody i jadące łukiem tramwaje jest trudną sztuką.

REKLAMA

Mieszkańcy apelowali

Korki na skrzyżowaniu rosły w rytm oddawania do użytku kolejnych bloków, a w ostatnich miesiącach doszły jeszcze samochody ze zwężonej Sokratesa. W ubiegłorocznej petycji okoliczni mieszkańcy apelowali do prezydenta Rafała Trzaskowskiego m.in.

o montaż sygnalizacji świetlnej.

- Duża część naszego osiedla została oddana do użytku i zamieszkana w 2020 roku, co miało znaczący wpływ na zwiększenie przede wszystkim ruchu pieszego, ale również samochodowego w tej okolicy - pisali. - Codziennie obserwujemy, że skrzyżowanie nie jest dostosowane do obecnego natężenia ruchu pieszych, samochodów, tramwajów i rowerzystów. Brak tu chociażby sygnalizacji świetlnej, która na podobnych, a nawet mniej ruchliwych skrzyżowaniach w okolicy jest normą.

REKLAMA

Będą światła przy Nocznickiego

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął właśnie poszukiwanie firmy, która zaprojektuje światła na skrzyżowaniu Wólczyńskiej z Nocznickiego. Zwycięzca przetargu będzie mieć na przygotowanie dokumentacji 180 dni. Oznacza to, że projekt będzie gotowy w najlepszym wypadku pod koniec roku. Montażu świateł możemy się zatem spodziewać najwcześniej w roku 2023.

(dg)

.
 

Komentarze (2)

# Loka

29.04.2022 19:02

Lepiej rondo zrobić niż światła, one nie rozwiążą problemu.

# Wredny Kocur

05.05.2022 14:00

Nigdy nie miałem tam problemu z przejściem. Natomiast mogli by ustawić znak ustąp pierwszeństwa na Wolumen przy skrzyżowaniu z Wergiliusza, a na niej ograniczenie do 30 już od razu od reymonta, bo to, co się tutaj dzieje, to patologia.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA