Wojda z Wawra górą w sumo!

11 października 2012

alt='Wojda z Wawra górą w sumo!'
źródło: peterf.smugmug.com

Który? Obaj! Bracia Tomasz i Paweł Wojdowie wiodą prym wśród sumoków i podczas Pucharu Polski młodzieżowców, kadetów w sumo oraz zawodów dzieci w ramach Grand Prix Wawra, które odbyły się 8 września w Falenicy wraz z reprezentacją UKS Fuks odnieśli kolejne sukcesy.

Tym razem najlepiej powalczył Tomasz Wojda, który w kategorii do 92 kg, pokonując wszystkich swoich rywali, zdobył złoty medal oraz III miejsce w kategorii do 100 kg. W tym miejscu informujemy, że zgodnie z regulaminem sportowym PZSUMO w Pucharach Polski zawodnicy mogą startować w dwóch kategoriach, w swojej, według aktualnej wagi ciała oraz wyższej. Paweł Wojda w tych zawodach w kategorii do 100 kg zdobył srebrny medal i w kategorii do 115 kg zajął III miejsce. Przypominamy, że Paweł Wojda, tak jak i Natalia Kołnierzak, po bardzo dobrych występach w Mistrzostwach Europy młodzieżowców i seniorów oraz w międzynarodowym turnieju Poland Sumo Open, zakwalifikowali się do reprezentacji na Mistrzostwa Świata Seniorów, które odbędą się w Hongkongu w dniach 27-29.10. Podczas falenickich zawodów Natalia Kołnierzak zdobyła w kategorii do 60 kg brązowy medal, a w kategorii do 65 kg srebrny medal. Wyniki te potwierdzają, że w Polsce jest bardzo wysoki i wyrównany poziom sportowy co powoduje, że krajowa rywalizacja sprzyja osiąganiu międzynarodowych sukcesów. Do mistrzostw zostało jeszcze trochę czasu, który zawodnicy wraz z trenerami Andrzejem Wojda i Arkadiuszem Adamczykiem z pewnością wykorzystają na doszlifowanie formy. W tej grupie wiekowej startowała również 14-letnia Karina Żyśk (waga 46 kg), która w kategorii do 55 kg zdobyła drugie miejsce.

Oprócz rywalizacji młodzieżowców walki odbywały się w grupie kadetów i dzieci w ramach Grand Prix Wawra. W kadetach, przy bardzo silnej obsadzie, Szyman Rosiński zdobył brązowy medal w kat. do 65 kg, a Karina Zyśk srebrny w kategorii do 55 kg. W kategorii dziecięcej świetnie powalczyli: Baca Maciej - I m. i Rosiński Artur w kat. 28 kg, Zawada Aleksander - III w kat. do 34 kg, Baca Robert - I w kat. do 40 kg oraz Rosiński Mateusz również pierwszy w kategorii do 45 kg. Wyniki te potwierdzają dobrą pracę szkoleniową w UKS Fuks.

Już po raz kolejny w Grand Prix Wawra udział brały dzieci z Domów Dziecka w Międzylesiu, Radości oraz dalekich Bartoszyc. Wszystkie dzieci były zachwycone i każde wróciło z super wrażeniami oraz medalem i dyplomem.

Jeżeli chcesz spróbować swoich sił w sumo - które wcale nie jest sportem dla mocno kulistych mężczyzn - wybierz się do klubu. UKS Falenica zaprasza dzieci i młodzież - chłopców i dziewczęta - na zajęcia ogólnorozwojowe i minisumo, które odbywają się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół 111 w Falenicy przy ulicy Poezji 5 w każdy wtorek i czwartek w godzinach 16.00 - 17.30. Wystarczy chęć, odwaga i zgoda rodziców. Zajęcia są bezpłatne ! Pytania? Zadzwoń do trenera Andrzeja Wojdy: 509-957-117.