REKLAMA

Puls Warszawy

budżet obywatelski »

 

Władze Warszawy nie przesiądą się na rowery

  31 maja 2023

alt='Władze Warszawy nie przesiądą się na rowery'
źródło: Facebook/Rafał Trzaskowski

Czy można sobie wyobrazić warszawskich decydentów, którzy rezygnują z wygodnych limuzyn i przesiadają się na rowery, aby załatwić sprawy służbowe? Zapewne nie. Jednak ich argumentacja, że nie mogą tego zrobić, bo korzystanie z rowerów "podnosi ryzyko utraty zdrowia lub życia" może dziwić, gdyż do tej pory publicznie zachęcali warszawiaków do porzucenia czterech kółek i przesiadki na jednoślady.

REKLAMA

Radny związany z PiS-em, Ernest Kobyliński, ma zaskakujące pomysły jak w niekonwencjonalny sposób wykorzystać budżet obywatelski. W ubiegłym roku zaproponował projekt o nazwie "Galeria niespełnionych obietnic Rafała Trzaskowskiego". Urzędnicy z ratusza projekt, włącznie z tytułem, mocno zmienili. Profesjonalna drukarnia - czym powinna się charakteryzować i co oferować? Profesjonalna drukarnia - czym powinna się charakteryzować i co oferować?
Druk czasopism, broszur i katalogów stał się nieodłączną częścią strategii marketingowej każdej firmy. Promocyjne materiały drukowane spełniają swoją rolę efektywniej, niż ulotne reklamy w sieci. Mają one formę fizyczną, a co za tym idzie, przeciętny odbiorca może wrócić do ich przeglądania w dowolnym momencie. Jednocześnie, by przygotować tego typu materiały niezbędny jest nie tylko projekt graficzny, ale także jego wykonawca, czyli drukarnia. Oferta tego typu placówek może być jak najbardziej zróżnicowana. Jednak czym powinna charakteryzować się profesjonalna drukarnia i jaka powinna być jej oferta?
Pod nową nazwą "Galeria obietnic Rafała Trzaskowskiego" dopuścili go do głosowania, w którym poległ.

Warszawscy urzędnicy dają przykład?

W tym roku radny bez powodzenia zaproponował likwidację parkingów pod siedzibami Zarządu Dróg Miejskich, Zarządu Zieleni czy Zarządu Mienia m.st. Warszawy.

- W związku z notorycznym przymuszaniem mieszkańców stolicy do przesiadki z samochodów prywatnych i służbowych - do komunikacji miejskiej bądź na rower, stołecznym urzędnikom dajemy możliwość dania dobrego przykładu - uzasadniał realizację tego projektu. Wymienił jeszcze kilka innych pozytywnych dla urzędników aspektów takiej przesiadki, jak poprawa ich kondycji fizycznej, czy lepsze zapoznanie się z codziennymi niedogodnościami warszawiaków podróżujących komunikacją zbiorową. Urzędnicy jednak odrzucili projekt, gdyż jest on niezgodny z prawem. Zgodnie z przepisami każdy budynek musi mieć przypisaną do siebie odpowiednią liczbę miejsc postojowych.

Zapraszamy na zakupy

Urzędnicy na rowery!

- Miasto stołeczne Warszawa od początku kadencji Rafała Trzaskowskiego, stara się zmuszać mieszkańców do przesiadania się na rowery bądź do komunikacji miejskiej. Tymczasem urzędnicy i włodarze stołecznego ratusza nie dają dobrego przykładu. Prezydent miasta powinien być wzorem dla mieszkańców, a w ślad za nim jego zastępcy. Podróżując rowerami władze stolicy będą mogły realnie ocenić możliwość i komfort podróżowania jednośladem po Warszawie. Dodatkowo dzięki rezygnacji z aut służbowych, prezydent i jego zastępcy lepiej poznają realia i mankamenty komunikacji miejskiej - przekonuje w kolejnym projekcie radny Ernest Kobyliński. Jednak urzędnicy wyjaśniają, że: "Projekt narusza przyjęte w urzędzie standardy odbywania podróży służbowych przez przedstawicieli stołecznych władz samorządowych. Prezydent i kierownictwo urzędu zwyczajowo korzystają z samochodów, które gwarantują im sprawne zarządzanie miastem. (...) Należy również podkreślić, że poruszanie się kierownictwa urzędu rowerami w czasie np. niekorzystnych warunków atmosferycznych, w szczególności warunków na drogach, podnosi ryzyko utraty zdrowia lub życia w możliwej kolizji drogowej. Korzystanie z samochodu posiadającego liczne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa jest w tym kontekście rozwiązaniem znacznie korzystniejszym". Czyżby zdrowie i bezpieczeństwo zwykłych warszawiaków, zachęcanych do korzystania z jednośladu m.in. propagandową akcją "Rowerowy Maj", było dla rządzących stolicą mniej istotne?

(db)

.
 

Komentarze (9)

# Madbutcher

31.05.2023 14:18

Panie Areczku, samochody to są dla urzędu, dla pana jest rower.

# Chris

31.05.2023 16:34

Oj jakby było pieknie wysłać urzędasów razem z rafałkiem rowerem w niebyt poolityczny, może na wschód, Bo demokracja jest wtedy kiedy oni rządzą i nakazują bzdury innym. No ale jak widać ta zbieranina różnych lemingów co się zowią ... i tak na nich głosują, więc się nie martwią i będą nadal nas gnębić.

# wap

31.05.2023 17:45

Kiedyś Orwell w Folwarku zwierzęcym zawarł sentencję - wszystkie zwierzęta są równe ale świnie najrówniejsze. To ciekawe spostrzeżenie.

# Marian

31.05.2023 18:04

Typowe bolszewickie tłumaczenie. Mam nadzieję że w końcu PIS dopadnie tych ratuszowych hipokrytów. Komisja śledcza rusza niebawem. Trzymam kciuki

# Mieszkaniec miasta

31.05.2023 19:38

Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie.
Urzędnicy w ratuszu tego nie rozumieją.
Poruszanie się mieszkańców Warszawy rowerami w czasie np. niekorzystnych warunków atmosferycznych, w szczególności warunków na drogach, podnosi ryzyko utraty zdrowia lub życia w możliwej kolizji drogowej ale to już ich nie interesuje. Mieszkańcy zwyczajowo korzystają z samochodów, które gwarantują im sprawne załatwianie spraw ale to też jest nie ważne.
Niech mieszkaniec męczy się rowerem a oni będą sobie jeździć na pustych ulicach jak w Korei Północnej...

# mmm

01.06.2023 12:33

podoba mi się ten pomysł.
Tak naprawdę samochody służbowe powinny zostać zlikwidowane w urzędach w Warszawie (ew. można zostawić kilka na nadzwyczajne sytuacje). Warszawa ma super transport publiczny i można przy pomocy niego załatwiać sprawy na mieście. A jak komuś nie pasuje transport publiczny niech sobie jeździ przywatnym samochodem ale bez prawa do jakichkolwiek rekompensat z tego tytułu.

# Arpa61

05.06.2023 22:42

Przekonam komunistów rządzących Warszawą: NA ROWERZE SIĘ PEDAŁUJE!

# Arpa61

05.06.2023 22:51

Stare polskie przysłowie: NIE MASZ GORSZEGO TYRANA, JAK Z CHAMA ZROBIĆ PANA. Czy folksdojcze z PO, bolszewia z SLD i pośledniego czerwonego płazu, Zieloni Khmerowie wiedzą, że w WARSZAWIE, z której ciągną krew (jak pluskwy itd.) NIE MA GDZIE SIĘ WYSIKAĆ I WYFAJDAĆ POZA METREM? W rodzinnych Parzygnatach władz miasta to nie problem, są krzaki, ale TU STOLICA KRAJU EUROPEJSKIEGO!!! Było dużo Toj tojek, niedawno aż JEDNĄ widziałem, na rogu Królewskiej i Marszałkowskiej. Tu trzeba silnej ręki PiS, lecz niestety w Warszawie osiadło tyle czerwonego brudu, że mamy przechlapane...

# JanB

13.06.2023 10:30

Ciekawe skąd tyle prawicowych bolszewików wyroiło się na tym forum? Największym homosovieticus są niestety miłośnicy pewnej prawicowej partii, wychowani w komunie, przesiąknieci metodami i językiem komuny która zatruwa im mózgi, żeby nie było, sam mam prawicowe poglądy, nawet bardziej narodowe ale wyznawcy tej partii nie mają nic wspólnego z prawicą , lubią mówić o patriotyźmie a często należeli do pzpr, w czasach komuny siedzieli cicho oglądając DTV i korzystając z różnych profitów tamtego czasu a dzisiaj są zagorzałymi antykomunistami, śmieszne i straszne zarazem :( zajadłość tych pseudopatriotów jest bardzo typowa...
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2023
Boże Narodzenie 2023

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024