REKLAMA

Puls Warszawy

inwestycje

 

Chmielna wypięknieje. Ma być wizytówką Warszawy

  5 czerwca 2023

Chmielna wypięknieje. Ma być wizytówką Warszawy
źródło: Miasto Warszawa

Już wkrótce na tej śródmiejskiej reprezentacyjnej ulicy przywrócona zostanie funkcja zielonego deptaka, miejsca spotkań i wypoczynku, ale również handlu i usług. Przetarg na modernizację ul. Chmielnej właśnie ruszył. Jak będzie wyglądała?

REKLAMA

Ulica Chmielna 15-20 lat temu była wizytówką stolicy. Dziś postrzegana jest jako miejsce zdegradowane i nieatrakcyjne, a przeprowadzony tu w latach 90. remont nie przetrwał próby czasu. Profesjonalna drukarnia - czym powinna się charakteryzować i co oferować? Profesjonalna drukarnia - czym powinna się charakteryzować i co oferować?
Druk czasopism, broszur i katalogów stał się nieodłączną częścią strategii marketingowej każdej firmy. Promocyjne materiały drukowane spełniają swoją rolę efektywniej, niż ulotne reklamy w sieci. Mają one formę fizyczną, a co za tym idzie, przeciętny odbiorca może wrócić do ich przeglądania w dowolnym momencie. Jednocześnie, by przygotować tego typu materiały niezbędny jest nie tylko projekt graficzny, ale także jego wykonawca, czyli drukarnia. Oferta tego typu placówek może być jak najbardziej zróżnicowana. Jednak czym powinna charakteryzować się profesjonalna drukarnia i jaka powinna być jej oferta?
Dlatego miasto przygotowało projekt modernizacji. Wystartował właśnie przetarg na wykonanie prac na ul. Chmielnej.

Jak zmieni się centrum Warszawy?

Projekt modernizacji ulicy zakłada m.in. wymianę kostki betonowej na płyty granitowe. Wyremontowane zostaną elementy małej architektury jak: murki, donice z zielenią, ławki (przy kinie Atlantic i skwerze Bukinistów) oraz słupki wygrodzeniowe. Na Chmielnej pojawią się krzesła miejskie, ławki i ławy. Wzdłuż ulicy pojawią się szpalery drzew uzupełnione krzewami. Posadzonych zostanie 95 drzew na Chmielnej i - dodatkowo - 38 na Brackiej. A także 9,5 tys. krzewów i 8,5 tys. bylin. Lokalizacja drzew została dobrana tak, aby nie przesłaniać istotnych elementów elewacji budynków oraz umożliwić funkcjonowanie ogródków gastronomicznych. Projektanci uwzględnili również zmiany klimatyczne w kontekście retencyjności zieleni miejskiej - drzewa i krzewy na Chmielnej absorbować będą wodę opadową. Poprawa jakości i zieleni obejmować będzie także tereny skwerów przylegających do ulicy.

Kup bilet

Chmielna bardziej dla pieszych i rowerzystów

Na Chmielnej stare latarnie zastąpią nowe ledowe. Wszystkie rozwiązania geometryczne uwzględniać będą rozwiązania dla ruchu rowerowego. Uregulowana zostanie kwestia parkowania i wjazdu na Chmielną, która wpływa na negatywny sposób postrzegania tej przestrzeni. Dotyczy to głównie ruchu samochodów dostawczych oraz samochodów aktualnie blokujących połączenie z pasażem Wiecha.

Nowe Centrum Warszawy

Wszystkie zmiany na Chmielnej wpisują się w projekt Nowego Centrum Warszawy, którego jednym z elementów jest pobliski i zmodernizowany w zeszłym roku Plac Pięciu Rogów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zwycięzcę przetargu poznamy na przełomie lipca i sierpnia. Ratusz szacuje, że roboty budowlane ruszą z początkiem września. Wszystkie prace remontowe powinny się zakończyć do 31 maja 2024 roku.

(jr)

.
 

Komentarze (10)

# nnn

05.06.2023 15:52

Będzie drugie jajo?

# Marian

05.06.2023 16:29

Wywalanie pieniędzy w błoto na pijackie knajpy a tym czasem zaraz obok ludzie jada tramwajem do pracy 20 km/h. Zamiast tory naprawic to sie kasę w pijaków inwestuje.

# Vvv

05.06.2023 17:21

A którego najemcę będzie stać na czynsz?
Nawet lokale na nowym świecie plajtują, bo w czasach budowania metra i pandemii, miasto zamiast obniżyć czynsz, jeszcze go cały czas podwyższało.
I tak samo będzie na chmielnej. Najpierw remont nie wiadomo ile trwający, a później podwyżka czynszu.

REKLAMA

# Arpa61

05.06.2023 22:41

Najpierw doprowadzić do totalnego syfu: smrodu przypalonego tłuszczu i bazgrołów na ścianach, a zaraz potem piękność W BETONIKU. Renowatorzy przechodzili obok Rafalali Trzask Prask, szambolanki PO, córki Hajki Grundbaum (wywiad wojskowy PRL, jakby kto pytał, zbiór zasrzeżony WSI) z TRAGARZAMI. Jak już będzie ślicznie (w betoniku, za dziesiątki milionów), to nawet obfajdańce graficiarze, wnuki różnej maści Rutkowskich (za komuny patron Chmielnej, terrorysta z KPP, rozstrzelany z kamratami. Nie mylić z mutantem) z Chmielnej uciekną. Warszawa bogata, kto bogatemu zabroni? Nawet betonowych szczudeł w Pasażu Wiecha (to chyba pomniki niskiej Rafalali LPG+ z Krakau)?

# Asa

05.06.2023 23:39

Ograniczyć wielkie centra handlowe, a takie miejsca jak ul. Chmielna znowu będą przyciągać i pięknieć.

# Marian

06.06.2023 19:16

#Asa napisał(a) 05.06.2023 23:39
Ograniczyć wielkie centra handlowe, a takie miejsca jak ul. Chmielna znowu będą przyciągać i pięknieć.
A towar do sklepów, tragarze będą nosić na plecach.

REKLAMA

# Dziad

08.06.2023 14:41

Najlepiej tego nie ruszać tyle lat był syf i było dobrze!! Ja bym tam rozpierduche zrobił najlepiej zerwać nawierzchnie itp czynsze by były tańsze pijący mieli by gdzie pawie puszczać i było by ok

# Gość

10.06.2023 12:02

Może przed pojawieniem się Internetu i hipermarketów handel w takich miejscach miał sens.
Teraz będzie to tylko KNAJPA LINEARNA, zbudowana za ogromne pieniądze, które można było przeznaczyć na coś mądrzejszego.

# Madbutcher

13.06.2023 09:43

Proponuję, żeby ZGM, czy kto tam zarządza tymi lokalami, pyknął jeszcze wyższy czynsz, żeby się już wszystkie lokale zamknęły - wtedy Chmielna będzie najpiękniejsza.

REKLAMA

# Ewcia

14.06.2023 09:12

Do 3 razy sztuka :)
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA