REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski »

 

Wkrótce metamorfoza ścieżek spacerowych w Lesie Bródnowskim

  7 października 2023

alt='Wkrótce metamorfoza ścieżek spacerowych w Lesie Bródnowskim'
źródło: bo.um.warszawa.pl

Las Bródnowski jest terenem, z którego licznie korzystają mieszkańcy okolicznych osiedli. Obecne ścieżki prowadzące przez las nie ułatwiają, ani też nie zachęcają do spacerów. Ma to się wkrótce zmienić.

REKLAMA

Przez większość dni w roku, zwłaszcza po opadach, trudno jest przejść ścieżką do polany grodziska oraz aleją brzozową, żeby nie ugrzęznąć w błocie. Jeszcze trudniej jest przejechać rowerem, wózkiem dziecięcym oraz na wózku inwalidzkim. Podobnie wygląda to na odcinku od drewnianego pomostu do ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Kondratowicza. Jadłodzielnia nie miała powodzenia. W tym samym miejscu będzie kolejna Jadłodzielnia nie miała powodzenia. W tym samym miejscu będzie kolejna
Jednym z pomysłów, które w 2022 roku, w ramach budżetu obywatelskiego Warszawy, zyskały w głosowaniu akceptację mieszkańców, było postawienie jadłodzielni w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Łabiszyńskiej na Bródnie. Mimo że po roku funkcjonowania została przeniesiona w inne miejsce, zaproponowano kolejną w tej lokalizacji a projekt ponownie zaakceptowali mieszkańcy.
W czerwcowym głosowaniu nad przyszłorocznym budżetem obywatelskim uznanie mieszkańców zyskały dwa projekty zakładające remont ścieżek w Lesie Bródnowskim.

Remont dwóch alejek w Lesie Bródnowskim

Pierwszy z projektów za 490 tys. złotych zakłada remont ścieżki leśnej na dwóch odcinkach: od ulicy Przy Grodzisku (za parkingiem) do polany archeologicznej oraz w alei brzozowej (łącznie chodzi o ok. 750-metrowy odcinek). Jak zaznacza autorka, remont powinien zostać wykonany poprzez podwyższenie nawierzchni ponad teren bez korytowania i bez wycinek, zaś szerokość drogi powinna wynosić ok. 2,5 m, tak aby mogły poruszać się na niej rowery, wózki dziecięce i wózki osób niepełnosprawnych oraz małe samochody zaangażowane do prac porządkowych, np. sprzątania śmieci, pielęgnacji drzew itp. Nawierzchnia ścieżek ma być wykonana z pospółki, a spodnie warstwy z kruszywa łamanego, niekiedy przewidziane zostały drewniane krawężniki. W ramach projektu, wzdłuż ścieżek ustawionych zostanie kilka ławek z oparciem z drewna odpornego na warunki atmosferyczne oraz kosze na śmieci z możliwością segregacji odpadów, które będą zabezpieczone z góry ze względu na deszcz i ptactwo oraz zwierzęta leśne.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Ścieżka do utwardzenia

W kolejnym zwycięskim projekcie oszacowanym na 450 tys. złotych, jego autorka przewiduje utwardzenie nawierzchni ścieżki leśnej od drewnianego pomostu do ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Kondratowicza (ok. 520-metrowy odcinek). Nawierzchnia ma być wykonana tak samo, jednak tu - nie przewidziane zostały ławki do odpoczynku i kosze na śmieci. Opisane projekty mają doczekać się realizacji już w przyszłym roku.

(db)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024