REKLAMA

Targówek

od Czytelników »

 

Smród na stacjach metra. Czy popełniono błędy podczas budowy?

  9 października 2023

alt='Smród na stacjach metra. Czy popełniono błędy podczas budowy?'
źródło: Facebook/Stowarzyszenie Razem dla Targówka

Jeden z mieszkańców zwrócił uwagę na wyczuwalny odór na nowych stacjach metra na Bródnie. Skąd pochodzi? Czy może być związany z wadliwie wykonaną wentylacją i jak długo jeszcze będzie problemem dla pasażerów?

REKLAMA

- Czy wiadomo, co tak strasznie śmierdzi przy ostatniej stacji metra oraz przy stacji pod ratuszem? Czy popełniono błędy przy budowie metra? Czy ktoś podjął działania w celu likwidacji tego problemu? - zapytał urzędników mieszkaniec korzystający codziennie z podziemnej kolei.

Metro Warszawskie podjęło działania

Co ciekawe, na pytania te nie poznaliśmy oficjalnej odpowiedzi, pomimo że stołeczny magistrat przesłał pisemną odpowiedź mieszkańcowi. Metro Warszawskie poinformowało, że została przeprowadzona kontrola w rejonie dwóch wymienionych stacji i zastosowano już pewne działania naprawcze. Makabryczne odkrycie na Bródnie. Zwłoki 65-latki leżały przez rok w mieszkaniu Makabryczne odkrycie na Bródnie. Zwłoki 65-latki leżały przez rok w mieszkaniu
Zwłoki 65-letniej mieszkanki Bródna leżały przez rok w bloku przy Łojewskiej 16. Przez tak długi czas nikt się zmarłą nie zainteresował. Dopiero jak sąsiedzi poczuli odór, zaalarmowali służby.

- Zwiększono częstotliwość płukania zbiornika pompowni. Zastosowano aktywny dezodorant blokujący nieprzyjemne zapachy i dezodorujący ścieki, pomieszczenie i otoczenie zbiornika. Wymieniony preparat zawiera sole metaliczne i produkty biochemiczne działające na cząsteczki i odory, w wyniku czego następuje blokada nieprzyjemnych zapachów. Preparat zaliczany jest do grupy ekologicznych środków czystości, jest biodegradowalny - zapewnia wicedyrektor Biura Infrastruktury w stołecznym ratuszu Leszek Drogosz.

- Sprawa została zgłoszona także wykonawcy bródnowskiego odcinka metra, w którego gestii jest rozwiązanie problemu w ramach obowiązującej gwarancji - dodał urzędnik.

Zapraszamy na zakupy

Co jest źle na stacjach metra?

Pomimo podjętych przez pracowników Warszawskiego Metra działań, nadal wyczuwalny jest odór. - Nadal bardzo śmierdzi. Ciągle. Jest to bardzo uciążliwe. To chyba jest jakaś wada konstrukcyjna? Czy ktoś pracuje nad naprawą tego? Czy wykonawca coś odpowiedział? - dopytuje z uporem pasażer.

Jego pytania przesłaliśmy do Metra Warszawskiego i jak się okazuje, zarówno MPWiK, jak i wykonawca metra mają co analizować. Ustalono, że w rejonie stacji Kondratowicza uciążliwości zapachowe nie pochodzą z infrastruktury metra. Znajdują się tam bowiem dwa główne kolektory (kanalizacyjno-sanitarny oraz deszczowy) wraz z całym systemem sieci o mniejszych średnicach oraz przykanalików obsługujących sąsiadujące budynki i infrastrukturę drogową. Na potrzeby budowy korpusu stacji właśnie ta infrastruktura techniczna została przebudowana pod nadzorem MPWiK .

- Prawdopodobnie istnieje potrzeba kontroli kanału głównego znajdującego się w ciągu ulicy Kondratowicza w celu sprawdzenia drożności istniejącej sieci. Skontaktujemy się w tej sprawie z MPWiK - zapewnia rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń.

A na stacji Bródno?

- Firma Gulermak (wykonawca metra) zobowiązana jest do usunięcia usterki związanej z wydobywającymi się zapachami na stacji Bródno. Firma przesłała projekt blend (kanałów), jaki będzie zastosowany. Blenda zostanie zastosowana pomiędzy żelbetem a ażurową elewacją. Sprawa jest w toku - wyjaśnia rzeczniczka.

(db)

.
 

Komentarze (7)

# Hugo

09.10.2023 18:08

No przecież to jest jasne. Zamiast do wisły teraz wylewa się szambo do metra.

# Zxx

09.10.2023 20:40

Jaka dzielnica, takie zapachy.

# KotWredny

10.10.2023 09:08

Wszystko uj.... Słoiki i tak wybiorą ponownie tych samych.

REKLAMA

# lokals

16.10.2023 12:10

poprzednio przeb budową metra w ciągu ulicy kondratowicza w pasie zieleni rozdielającym jezdnie szedł kolektor ze ściekami, zapaszek był wyczywalny, a już dawał sie we znaki w okolicach skrzyżowania Łabiszyńska/ Kondratowicza, gdzie do niedawna była jeszcze pralnia i spuszczała swoje scieki, podgrzana wodę do do tego samego kolektora, więc ciepła woda i ścieki miejskie fekalia robiły swoje,
co do aktualnego stanu to faktycznie zapaszek daje sie wyczuwać, kolektor był przekładany w nowe miejsce, może jest jakaś nieszczelność

# qwerty

20.10.2023 10:31

Przy metrze Trocka zwłaszcza przy wejściu od strony Topazu/kebaba też śmierdzi kanalizą.

# drop

22.10.2023 09:17

Z Metra Trocka to wali g...nem tak,że w ciepłe dni nie idzie okien otworzyć w blokach przy Orłowskiej.Wali też na samej stacji a konkretnie na antresoli przy toaletach. Możliwe jest też to, że jest to jeden z powodów dlaczego żaden najemca nie jest zainteresowany pawilonami handlowymi na stacji po tej stronie.

# witek

23.11.2023 09:26

nadal śmierdzi. nic się nie poprawiło
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2023
Boże Narodzenie 2023