REKLAMA

Targówek

bezpieczeństwo »

 

Wincentego-Kondratowicza: Skrzyżowanie do zaorania

  19 września 2018

alt='Wincentego-Kondratowicza: Skrzyżowanie do zaorania'
źródło: Państwowa Straż Pożarna / asp. sztab. Rafał Laskowski

Na przebudowanej w 2002 roku krzyżówce ruchliwych dróg regularnie dochodzi do wypadków i stłuczek. Dziś wiemy już, że nie doczeka ona dwudziestej rocznicy otwarcia.

REKLAMA

8 września ok. 8:00 rano w skręcający w lewo autobus linii 126 wbiła się ciężarówka. Kierowca ZTM może mówić o wielkim szczęściu, ponieważ prawa połowa kabiny została rozbita. Wewnątrz autobusu nie było wówczas pasażerów. Jedyną poszkodowaną osobą był kierowca ciężarówki.

Było to drugie groźne zdarzenie na skrzyżowaniu Wincentego z Kondratowicza w ciągu zaledwie kilku dni.

- 29 sierpnia trzy zastępy z jednostki przy Młodzieńczej zostały zadysponowane do wypadku dwóch samochodów osobowych na Wincentego - informuje Państwowa Straż Pożarna. - Ze zgłoszenia wynikało, że jedna z osób znajduje się pod samochodem. Na miejsce udał się również dowódca jednostki.

Po dotarciu na miejsce strażacy zastali dwa rozbite auta i leżącą na wysepce kobietę, którą zajmowali się już ratownicy medyczni. Zderzenie wyglądało groźnie, ale kierowcy bez problemu opuścili pojazdy i nie było konieczności używania ciężkiego sprzętu.

Metro rozwiąże problem

Skrzyżowanie Wincentego i Kondratowicza przez lata było wymieniane wśród najbardziej niebezpiecznych w Warszawie. Straż miejska rozważała ustawienie tam fotoradaru, robiącego zdjęcia kierowcom wjeżdżającym za sygnalizator zbyt późno. Dziś jest to już niemożliwe, bo strażnicy stracili możliwość montowania takich urządzeń.

- Fotoradar w tym miejscu niewiele pomoże - komentuje jeden z naszych stałych czytelników. - To skrzyżowanie jest po prostu zbyt wielkie. Powinno być przerobione na rondo albo zawężone do co najwyżej dwóch pasów ruchu. Lewo- i prawoskręty są niepotrzebne. One tylko potęgują zagrożenie, zwłaszcza dla pieszych i rowerzystów.

Gdy skrzyżowanie było projektowane i budowane, na wschodniej Białołęce nie było jeszcze większości bloków, których mieszkańcy są codziennymi gośćmi na Wincentego. Co istotniejsze, nie planowano wtedy także metra pod Kondratowicza. Dziś linia podziemnej kolei ma już pozwolenie na budowę, co oznacza ogromne zmiany w okolicy ratusza na Bródnie. Będą one polegały nie tylko na budowie stacji pod Kondratowicza, ale też linii tramwajowej na Wincentego. Wszystko to wymusi kapitalną przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania. W nowej formie zostanie ono otwarte prawdopodobnie pod koniec 2021 roku.

(dg)

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# mtirala

23.09.2018 16:39

>> Będą one polegały nie tylko na budowie stacji pod Kondratowicza, ale też linii tramwajowej na Wincentego. [..] W nowej formie zostanie ono otwarte prawdopodobnie pod koniec 2021 roku. <<
Sądząc z braku jakichkolwiek konkretów (planów skrzyżowania, informacji na jakim etapie są obecnie prace) artykuł ten traktuję jako skrzyżowanie kaczki dziennikarskiej z kiełbasą wyborczą. Autor (dg) niestety jakoś tak dziwnie zawsze nawołuje to lubienia to co serwują nam władze miasta, nawet jeśli sam uważa, że to co robi miasto jest bez sensu (proszę sprawdzić dyskusję jego artykułu o trasie metra na Bródnie).
Pod koniec 2021 nie będzie ani linii tramwajowej (to chyba warunek przebudowy skrzyżowania??), ani nowej formy skrzyżowania. W warunkach warszawskich to zupełnie nierealne. Będzie za to totalny chaos komunikacyjny spowodowany przez tysiące ludzi z całej północno wschodniej części aglomeracji warszawskiej, którzy będą chcieli uniknąć korków na TT i dostać się do metra. W okolicy stacji metra Kondratowicza nie ma i nie będzie "pod koniec 2021" wystarczającego miejsca dla autobusów docierających z chętnymi do metra, autobusy nie będą miały jak zawracać, Głębocka będzie stać od rana do wieczora.
Na pewno będzie wielu zaskoczonych tym, że metro z Rembielińskiej przyjeżdża prawie puste i tylu ludzi wsiada do niego na stacji Kondratowicza.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy