REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

komunikacja

 

Wincentego i Głębocka z buspasem. Autobusy szybciej dotrą do metra

  10 listopada 2022

Wincentego i Głębocka z buspasem. Autobusy szybciej dotrą do metra
źródło: ZDM

Na ciągu ulic Głębockiej i św. Wincentego, od ronda przy drodze ekspresowej S8 (Trasie Toruńskiej) do skrzyżowania z Kondratowicza, wyznaczone zostaną buspasy. Co to w praktyce oznacza?

REKLAMA

Zarząd Dróg Miejskich wyjaśnia, że zmiany na Głębockiej i św. Wincentego robione są z myślą o osobach dojeżdżających z Białołęki i Marek do stacji metra Kondratowicza. Dlaczego buspas nie został wyznaczony równolegle z otwarciem stacji a jego projekt nie powstał w ciągu kilku minionych lat, gdy Bródno było rozkopane? Pozostanie to zagadką.

REKLAMA

Nowy buspas w Warszawie

Pasy dla autobusów powstaną w obu kierunkach, by ułatwić pasażerom komunikacji miejskiej przejazd także w godzinach popołudniowych.

Po zachodniej stronie ciągu ulic Głębockiej i św. Wincentego buspas powstanie od przystanku autobusowego CH Targówek do Kondratowicza.

Po stronie wschodniej buspas zacznie się za skrzyżowaniem z ulicami Przy Grodzisku i Malborską, a zakończy na wysokości przystanku CH Targówek. Tam, gdzie obecnie jest jeden pas ruchu w każdym kierunku, jezdnia zostanie odpowiednio poszerzona.

REKLAMA

Kierowcy zyskają osobny pas

Tym samym ciąg ulic Głębockiej i św. Wincentego nabierze nowego kształtu. Jak zapewniają drogowcy, stanie się też bezpieczniejszy.

- Wprowadzimy kilka rozwiązań usprawniających poruszanie się wszystkim uczestnikom ruchu. Kierowcy zyskają osobny pas do skrętu w prawo w ul. Malborską oraz wydłużony prawoskręt na drogę prowadzącą na parkingi pod centrum handlowym Atrium Targówek - informuje ZDM.

Piesi będą mogli korzystać z azylu na przejściu dla pieszych na ul. św. Wincentego, po południowej stronie skrzyżowania z ulicami Malborską i Przy Grodzisku.

REKLAMA

Nowa droga rowerowa na Białołękę

Zyskają też rowerzyści. Ścieżka, która dziś kończy się przy centrum handlowym Atrium Targówek, zostanie przedłużona do ronda przy S8 i tam połączy się z dalszą trasą rowerową. Dodatkowo wytyczony zostanie przejazd rowerowy przy przejściu dla pieszych po południowej stronie ronda.

Inwestycję na blisko półtorakilometrowym odcinku ZDM przeprowadzi wspólnie z firmą Atrium. Szacunkowa wartość prac to niemal 4 mln zł. Inwestor prywatny pokryje około połowy tej kwoty. Rozpoczęcie prac planowane jest w przyszłym roku.

(jr)

.
 

Komentarze (5)

# Wert

11.11.2022 15:21

Kolejny raz władze miasta podejmują decyzję o wytyczeniu buspasa, bez konsultacji z dzielnicą, kontynuując w ten sposów haniebną politykę dzikiego korkowania miasta. Na podstawie tego działania, nie jestem pewien czy PO powinna dalej rządzić.

# Taddek

12.11.2022 16:18

Ja od dawna jestem pewien że Trzesk pRegra wybory za zwezanie ulic slupkoze

# Marian

14.11.2022 09:22

Za niszczenie drog w Wawie daje PO czerwoną kartkę i zagłosuję na PIS. Po co buspasy skoro nie bedzie więcej autobusow?

REKLAMA

 Taltos2

14.11.2022 09:51

O, trolle z PiS-u się uaktywniły. I jak zwykle, nie przeczytały, albo nie zrozumiały, prostego tekstu. Wincentego/Głębocka zostaną POSZERZONE pod buspas. Samochody zyskają swój pas bez autobusów, a te, bez korków - zwłaszcza w godzinach porannych i/lub po megakorku na S8, bez stania z osobówkami dojadą szybciej do metra.
PS. Jedyne o co tu się można przyczepić, że ten buspas powinien być gotowy w momencie przedłużenia M2 na Bródno..

# 1944

19.11.2022 20:11

Przecież na tych osiedlach mieszkają przyjezdni co odczuwają traumę na widok autobusu bo przypomina im czekanie na Pekaes co chodził u nich raz na dzień. Taki woli zawsze passata od helmutów.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA