REKLAMA

Targówek

bezpieczeństwo »

 

Wincentego, Budowlana, Odrowąża: zuchwałe napady na rowerzystów

  25 maja 2012

alt='Wincentego, Budowlana, Odrowąża: zuchwałe napady na rowerzystów'

Na ścieżce rowerowej biegnącej od ronda Żaba w kierunku Bródna, przy cmentarzu Żydowskim i dalej cmentarzu Bródnowskim, doszło do zuchwałej kradzieży. Brutalnie napadnięto tam młodą dziewczynę i zabrano jej rower. - To kolejny taki napad na Targówku - twierdzą internauci.

REKLAMA

- Robi się tu coraz bardziej niebezpiecznie. W ubiegłym tygodniu ledwo co uciekłem jakimś pijanym agresywnym wyrostkom, którzy zaczepiali ludzi na ścieżce rowerowej - mówi pan Artur, spotkany przez "Echo" rowerzysta, który codziennie przejeżdża ścieżką przy cmentarzu w drodze do, i z pracy.

Takich przypadków jest podobno coraz więcej. Jak twierdzą internauci ostrzegający się na forach, młoda dziewczyna, której skradziono rower, miała po prostu pecha, że przejeżdżała tamtędy sama. - Gdyby jechała jeszcze z kimś, może ten młody bandzior nie odważyłby się na nią napaść - mówi pan Nikodem.

Według ich opinii, nie jest to jedyna niebezpieczna ścieżka na Targówku. Internauci ostrzegają też przed niebezpiecznymi wyrostkami na ulicach Odrowąża, Wincentego i Budowlanej, czy na ścieżkach Lasu Bródnowskiego.

- Kiedyś nawet taki jeden rzucił za mną butelką z niedopitym piwem, miałem szczęście, że był już na tyle pijany, że nie trafił, a nie był w stanie za mną pobiec - mówi pan Andrzej.
Jak twierdzą, najczęściej zaczepiającymi są młodzi mężczyźni w dresach, nierzadko pod wpływem alkoholu. - Kiedyś nawet taki jeden rzucił za mną butelką z niedopitym piwem, miałem szczęście, że był już na tyle pijany, że nie trafił, a nie był w stanie za mną pobiec - mówi pan Andrzej.

Niestety wiele takich zachowań nie jest zgłaszanych policji i straży miejskiej, która mogłaby interweniować. - Policjanci prowadzili tylko postępowania dotyczące kradzieży roweru przy ul. Odrowąża - potwierdza Marta Sulowska, oficer prasowy rejonowej policji. Innych zgłoszeń dotyczących kradzieży rowerów w rejonie cmentarzy Żydowskiego i Bródnowskiego, czyli ulic Odrowąża, Wincentego i Budowlanej nie odnotowano.

Również straż miejska nie notuje w tym rejonie zgłoszeń dotyczących napadów na rowerzystów, kradzieży czy rozbojów. - Były zgłaszane za to pojedyncze przypadki dotyczące spożywania alkoholu, czy osób będących pod jego wpływem - mówi Monika Niżniak, rzeczniczka prasowa straży miejskiej.

Obie służby apelują tradycyjnie, by wszystkie niepokojące mieszkańców przypadki zgłaszać na telefony alarmowe, lub do właściwych dla rejonów dzielnicowych policjantów. A po zmroku lepiej unikać wymienionych ścieżek.

matt

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA