REKLAMA

Targówek

ZMID przymierza się do modernizacji

 

Nowe plany dla Św. Wincentego, zmiana przebiegu

  24 maja 2012

alt='Nowe plany dla Św. Wincentego, zmiana przebiegu'

Dwa pasy ruchu w każdym kierunku, nowe chodniki i ścieżki rowerowe oraz zatoki autobusowe - tak ma wyglądać zmodernizowana ul. Św. Wincentego. Jej przebudowa mogłaby rozpocząć się w przyszłym roku.

REKLAMA

O modernizacji tej ważnej i wiecznie zakorkowanej ulicy Targówka mówiło się od lat. Św. Wincentego ma być częścią arterii biegnącej aż do Trasy Toruńskiej. Teraz jesteśmy już o krok bliżej do realizacji pomysłu. Urzędnicy opracowali właśnie nowy przebieg ulicy i chcą przedstawić projekt mieszkańcom.

Sporny fragment

Poszerzona ulica będzie przebiegała prawie tym samym szlakiem. W każdym kierunku będą prowadziły dwa pasy ruchu, dlatego jezdnia będzie musiała być poszerzona. W pierwszych planach od ronda Żaba ścinała nieco zakręt, przebiegając przez fragment obecnego chodnika i trawnika.

Zamiast kładki nad Św. Wincentego na wysokości cmentarza, będzie zwykle przejście dla pieszych.
- Przygotowywana jest już dokumentacja zamienna do wykonanego wcześniej projektu przebudowy ul. Św. Wincentego. Przewiduje ona ominięcie miejsc pochówku w granicach historycznych Cmentarza Żydowskiego na odcinku ok. 550 m od ronda Żaba do ul. Kołowej - mówi Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. Nie obędzie się jednak bez cięć. W odniesieniu do poprzedniego projektu ulica zostanie przesunięta bardziej na wschód od cmentarza, dlatego konieczne będzie zrezygnowanie ze ścieżki rowerowej po stronie cmentarza na tym odcinku i z budowy kładki dla pieszych. - Wcześniej planowaliśmy budowę kładki nad Św. Wincentego na wysokości cmentarza, dzisiaj już wiemy, że z powodu braku miejsca, będzie musiało powstać tu zwykłe przejście dla pieszych. Nie będzie też planowanej ścieżki rowerowej, a jedynie chodnik. Pojawi się ona po stronie cmentarza dopiero na wysokości ul. Kołowej - dodaje rzeczniczka ZMID.

Zapraszamy na zakupy

Kosztowna inwestycja

Modernizacja ulicy pochłonie sporo pieniędzy. Ile? Tego na razie nie wiadomo. Tylko na ten rok i prace projektowe przeznaczono 3,7 mln zł. - Nie znamy jeszcze kosztorysu budowy, ponieważ nie zakończyły się prace projektowe - mówi Małgorzata Gajewska. W tym roku powstanie projekt, co nie oznacza, że budowa rozpocznie się już w przyszłym. Prace mogłyby ruszyć po uzyskaniu wszystkich zezwoleń i ekspertyz, gdyby były na ten cel zarezerwowane pieniądze w budżecie miasta, a tych na razie nie ma. - W prognozie finansowej miasta na lata 2012-2016 nie ma zaplanowanych pieniędzy na ten cel - dodaje rzeczniczka ZMID.

REKLAMA

Zapoznaj się ze zmianami

ZMID i urząd dzielnicy chcą zapoznać wszystkich ze zmianami ujętymi w projekcie. Właśnie dlatego 29 maja odbędzie się spotkanie z mieszkańcami. - Zapraszamy na nie wszystkie zainteresowane osoby do urzędu dzielnicy na godz. 18.00 - mówi Małgorzata Gajewska. Podczas niego zostaną przedstawione dwa warianty techniczne 550-metrowego przeprojektowanego odcinka z czterokilometrowej trasy.

Po modernizacji na trasie będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 60 km/h. Poza chodnikami, ścieżkami rowerowymi i przystankami komunikacji miejskiej, od wysokości ul. Kołowej zaprojektowano też rezerwę pod tramwaj. Na trasie będą też tunele i wiadukty: na wysokości skrzyżowania z ul. Matki Teresy (dawna Budowlana) oraz w okolicy Centrum Handlowego Targówek.

Maciej Kamiński

 

REKLAMA

Komentarze (12)

# brodno

25.05.2012 10:48

bardzo dobrze że nie będzie kładki dla pieszych, To jest środek miasta, po co tworzyć kolejną barierę, gdzie wciąż windy będą popsute lub zdewastowane. Normalne przejście jest tańsze i wygodniejsze. Samochody postoją na światłach ale to nie obwodnica lub trasa ekspresowa aby tworzyć kładki.
Brak ścieżki rowerowej - głupota. Rowerzyści będą jeździć po chodniku, i tyle.
Wiadukt nad Budowlaną - zbędny wydatek - przecież to nie zmniejszy korków - samochody i tak stać będą na krzyżowce z Kondratowicza czy przed rondem Żaba. Po co olbrzymią kasę na wiadukt wydawać? Tramwaj - też pytam po co? Autobus nie jest tańszy? A jak ma stać w korku to zbudować z bus pasem jako trzeci pas a nie tramwaj - olbrzymie koszty budowy, a jak jeden skład się popsuje to wszystkie stoją - bezsens!

# Mieszkaniec Bródna

25.05.2012 14:06

Bzdurny projekt, miasto wywala duże pieniądze ale efekty dla mieszkańców Targówka i Bródna będą straszne. Z ulicy Wincentego robi się szybką arterię, która odgrodzi w znacznym stopniu dostęp do niej dla mieszkańców okolicznych osiedli. Już raz przedstawiano plany przebudowy tej ulicy. Licznie zgromadzeni mieszkańcy byli oburzeni tymi projektami. Rabi się drogę szybkiego ruchu na dojazd do super marketu przy Głębockiej oraz dojazd do wschodniej Białołęki. Tak nie może być!!!. Ulica Wincentego jest dla mieszkańców naszej dzielnicy, ma łączyć osiedle Targówek z osiedlem Bródno. Bla mieszkańców Białołęki jest istniejąca ulica Odrowąża i Wysockiego z wjazdem na Trasę Toruńską. Po czorta tworzyć dodatkową arterię. Szkoda pieniędzy i mieszkańców naszej dzielnicy, którym stworzy się koszmar. Ile potrzeba terenu pod nowe planowane rozwiązania. Nie lepiej wykorzystać jako jedną z nitek obecny ślad ul. Wincentego?. Kto za to zapłaci. Czy w tym ratuszu siedzą same debile?

# mmmm

25.05.2012 14:38

Bzdurny projekt. 'Debilne' miasto, a doskonale wiedzą gdzie wydać nasze podatki -> na projekt. który może za 15 lat zostanie zrealizowany (i będzie jeszcze 5 krotnie przerabiany=kasa).
OBWODNICA ŚRÓDMIEŚCIA jest potrzebna, a nie dyrdymały.

REKLAMA

# Mieszkaniec Targówka

29.05.2012 08:22

Wydaje mi się to nie najlepszym rozwiązaniem. Odsuwamy arterię od Cmentarza Żydowskiego, a zdecydowanie przesuwamy ludziom pod okna. Czy ktoś pomyślał o mieszkańcach budynków pod numerami od 16 do 32 i dalszych. Czy przewidziano jakieś ekrany wyciszające itp itd?
Poza tym zgadzam się że rzeczywiście są to wyrzucone pieniądze na ten projekt. Ulica ta powinną być ulicą lokalną, dużo poprzecznych ulic i dodatkowo Brama Główna Cmentarza Bródnowskiego, gdzie zawsze isę dużo dzieje, a miejsca na jakieś ekstra roziwązania poprostu nie ma.

# Jan

30.05.2012 06:22

Droga główna ruchu przyspieszonego w środku dzielnicy ma na celu usprawnienie dojazdu do C.H. Głębocka.Nasze domy położone wzdłuż Św. W. staną się gettem odciętym ekranami i brakiem dojazdu(znaczna część ulic dochodzących do Św.W. będzie pozbawiona bezpośredniego wjazdu!). Sklepiki i drobne zakłady usługowe znikną przykryte ekranami i z braku dojazdu. Uważam,że podstawą powinna być zmiana statusu tej drogi i dopiero rozbudowa:po 2 pasy ruchu,ścieżka rowerowa,chodniki i zieleń.
Kolejny projekt gigant to znów wywalone miliony i zarobek dla gdańskich projektantów. A tak nawiasem to pierwsze projekty pamiętam z lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia, tylko wtedy było taniej: Panie z urzędu dostawały nowe kredki i malowały projekt z przed pięciu lat! Dziś to są miliony zł.

# Urodzony na Wincetego

30.05.2012 06:26

Mam ogromną prośbę: na wczorajszym spotkaniu informacyjnym byli zorganizowani przedstawiciele mieszkańców-stowarzyszenie? bardzo proszę o namiary na tych Państwa!

REKLAMA

# Mieszkaniec Bródna

31.05.2012 11:54

A gdzie są radni dzielnicowi, gdzie radni z Rady Warszawy wybierani z naszego okręgu. Biorą miesięcznie ponad 2500 zł. diet i ich obowiązkiem jest bronienie interesów mieszkańców. Gdzie jest przewodniczący rady Targówka?, Zbigniew Poczesny. Jego psim obowiązkiem jest tworzenie zapory i mobilizowanie radnych przeciwko takim bzdurnym pomysłom jak szykowany projekt ulicy Wincentego. Gdzie jest Zarząd Dzielnicy?. Co robi aby zablokować powstający projekt. Co robi w tej sprawie Burmistrz Zawistowski?. Co robią urzędnicy wydziałów architektury i inwestycji?, czy ktoś ich kontroluje?. Ci wszyscy nasi reprezentanci za pracę w naszym imieniu otrzymują znaczne pobory. Ich psim obowiązkiem jest dbać o interes mieszkańców. Jak nie mogą czy też nie potrafią tego robić to niech się podadzą do dymisji lub zmienią pracę.

# gkaras

17.08.2012 18:18

A czy w XXI wieku można budować drogi bez ścieżek rowerowych...?

# nikt wazny

07.03.2013 08:07

Jestem za poszerzeniem ,uregulowaniem , usprawnieniem Wincentego ale nie róbcie autostrady do osiedla i sklepu
1 Musi być ścieżka rowerowa w ogóle nie przewiduje innej opcji jest z 3 stron cmentarza i z tej też ma być, połączy ona pozostałe ścieżki od strony Zacisza nie ma ścieżek po za tą przy Radzymińskiej
2 problem z 10-12 grobami ma zablokować 200-300tysiącom żywych dojazd do domu tylko dlatego że groby nie są zlokalizowane na cmentarzu tylko przy ulicy głupota i brak odpowiedzialności urzędników
groby należy wykopać i z należytymi honorami pochować na cmentarzu
3 dojazd do CH Targówek i Białołęka jest od Wysockiego i Toruńskiej i to powinno wystarczyć
4 jeśli jednak zostanie poszerzona czy też zbudowana ulica od Radzymińskiej do dawnej Budowlanej to powinien powstać wiadukt bo sie za kiełbasimy

REKLAMA

# z Brodna

21.06.2013 21:16

Bardzo dobra decyzja. Wreszcie bedzie nowe polaczenie od Ronda Zaba do Bialoleki Wschodniej i powrot linii autobusowej 527

 dr Fager

25.06.2013 18:48

Jest wjazd na Bródno ulicą Odrowążą? Jest to droga szybkiego ruchu w kierunku południowym i wschodnim dla naszych mieszkańców. Kierunek zachód to przeprawy mostowe a kierunek północ to Radzymińska i przedłużenie Wysockiego w kierunku Żerania i Jabłonnej. A Wincentego? Zawsze była ulicą lokalną i taką powinna zostać Najpilniejsze dla Targówka inwestycje drogowe to przy zamkniętej Targowej doskonale widać. Już dawno powinna być Nowo-Kijowska i przedłużenie Odrowąża wzdłóż torów kolejowych aż do Rembertowa. Omijamy Targową co znacznie poprawiłoby komunikację w dzielnicy oraz na całej Pradze. Myślimy? To myślmy o mieszkańcach a nie o dojeździe do ratusza bo nie jest zły.

# Zabka

04.03.2015 21:42

Mieszkanka białołęki
Mieszkaniec Brodna pisze ze ul.Św Wincentego to jest ich ulica i nie ma potrzeby przebudowy.od kiedy ulice biegnącej przec dzielnice należą do ich mieszkańców

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon
Kup bilet

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break