Wieści z BOK-u
7 listopada 2008
Bezrobocie na wesoło. Saloniki poetyckie. Czerwone Nosy Mamro.
Bezrobocie na wesoło
Sezon teatralny w BOK rozpoczęty. Teatr Metka, który w sezonie jesienno-zimo-wym wystąpi po raz pierwszy, przypomni niezwykle ciepło przyjętą przez publicz-ność sztukę "Agata szuka pracy". Autorką tekstu jest młoda współczesna pisarka - Dana Łukasińska, a jej sztuka w krzywym zwierciadle pokazuje obraz dzisiejszej Polski.
Warzelnicza, Myśliborska, Kępa Tarchomińska - trzy podstawówki w najbliższych latach?
Szkoła przy Leśnej Polanki jest przepełniona. Jedno boisko dawno już nie wystarcza na tysiąc dzieci. Pojawił się pomysł rozbudowy placówki, jednak wygląda na to, że nie będzie takiej potrzeby. Jest szansa, że w dzielnicy powstaną kolejne szkoły.
Młoda absolwentka, bezskutecznie poszukując pracy, trafia do przeróżnych, dziwnych miejsc. Napotykając po drodze cały kalejdoskop ekscentrycznych postaci, zostaje wplątana w najbardziej absurdalne sytuacje...
8 i 9.11, godz. 18.00, Teatr Metka, "Agata szuka pracy" Dany Łukasińskiej, re-żyseria Aneta Muczyń i Dominik Wendołowski, wstęp wolny, bezpłatne zaproszenia do odbioru w sekretariacie BOK.
Saloniki poetyckie
W kolejnym "Saloniku z kulturą" wystąpi dwoje poetyckich artystów: Elżbieta Ada-miak, piosenkarka i kompozytorka z kręgu poezji śpiewanej oraz znany polski bard Paweł Orkisz. Mimo że Adamiak rzadko gości w mediach, to jej piosenki są wielu osobom znane, a ona uznawana za guru poezji śpiewanej, której niewątpliwie wy-znaczyła nurt. Ze swoim nastrojowym repertuarem, w którym nie zabraknie "Je-siennej zadumy" wykonanej w ciepły i delikatny sposób, wprowadzi Państwa w ro-mantyczny nastrój. Paweł Orkisz wśród wielu autorów i wykonawców ballad wy-różnia się ciepłym głosem i dobrym warsztatem wokalnym, a także liryzmem teks-tów. Jego pieśni podawane są w zrozumiałej formie i starannej aranżacji muzycz-nej. Od ponad 20 lat śpiewa także własne tłumaczenia pieśni największych bardów XX wieku. Koncert obowiązkowy.15.11, godz. 18.00, "Salonik z kulturą" - Elżbieta Adamiak, Paweł Orkisz, bilety 20 zł.
Czerwone Nosy Mamro
"Czerwone Nosy" Kompanii Teatralnej Mamro są już niektórym doskonale znane. Prawie trzygodzinna realizacja z udziałem ponad dwudziestu aktorów, to przypo-wieści o człowieku i jego poszukiwaniu stwórcy. Akcja dramatu dzieje się w owład-niętej epidemią dżumy XIV-wiecznej Europie. Ojciec Flote - wierząc, że sztuka i śmiech będzie skutecznym orężem w walce z "czarną śmiercią", powołuje bractwo "Czerwonych nosów", a jego komedianci uzdrawiają śmiechem i dodają ludziom nadziei. Duża dawka dobrego humoru i odrobina zabawy rozchmurzy na pewno listopadową aurę. Niestety, w listopadzie pożegnamy się z przedstawieniem. Propo-nujemy już dziś wybrać się po zaproszenia na dwa ostatnie spektakle, gdyż rozcho-dzą się w dość szybkim tempie. Na pocieszenie dodamy, że KT Mamro właśnie pracuje nad kolejną sztuką, którą będzie można zobaczyć niebawem.16.11, godz. 18.00, Kompania Teatralna Mamro, "Czerwone nosy" Petera Bar-nesa, adaptacja i reżyseria - Grzegorz Reszka, wstęp za zaproszeniami dostępnymi w sekretariacie BOK.
Informacje przygotował
Białołęcki Ośrodek Kultury
ul. Van Gogha 1, tel. 022 614-66-56.





































