REKLAMA

Białołęka

kultura »

 

Wieści z BOK-u

  14 września 2007

Odrobina retro. The BeST "off". Na salonach po raz szósty. "Szranki i konkury".

REKLAMA

Odrobina retro

W trzecią niedzielę września zespół wokalno-teatralny "Dereń" przeniesie nas do krainy przedwojennej Polski. Grupa zaprezentuje piosenki z programu "Każdemu wolno kochać". Usłyszymy niezapomniane przeboje z dawnych lat: "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Czy pani Marta jest grzechu warta?", oraz tytułowe "Każdemu wolno kochać". A wszystko w oprawie i atmosferze przedwojennej kawiarni. Przed-stawienie łączy przeboje dawnej polskiej piosenki z dowcipnymi scenkami i stylo-wymi dialogami. Nad właściwym poziomem wokalnym i artystycznym grupy czuwa pani Krystyna Wysocka-Kochan - solistka Opery Narodowej, założyciel zespołu i reżyser spektakli.

"Każdemu wolno kochać", zespół wokalno-teatralny Dereń, 16.09 godz. 18.00, wstęp wolny.

The BeST "off"

W przedostatnią niedzielę września rusza kolejna edycja Białołęckich Spotkań Teatralnych BeST. Organizatorzy imprezy stworzyli ją z myślą o prezentacji naj-wyższych osiągnięć polskiego offu i amatorskiego ruchu teatralnego. Podczas każ-dego ze spotkań przedstawiamy dwa, możliwie różnorodne, wysokiej klasy i nagra-dzane na festiwalach spektakle. W tym roku będzie okazja podziwiać Teatr Krzyk z Maszewa - laureata tegorocznej "Malty" oraz formację Parabuch, zespół z ponad-dwudziestoletnim doświadczeniem. Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników teatru, studentów, mieszkańców Białołęki i całej Warszawy.

Białołęckie Spotkania Teatralne BeST, 23.09 godz. 19.00, wstęp wolny. Teatr Krzyk "Szepty", scenariusz i reżyseria Marek Kościółek, Teatr Parabuch "Mąż i żona" Aleksandra Fredry, reżyseria Piotr Wawer.

Kup bilet

Na salonach po raz szósty

Antoni Muracki zaprasza na kolejne spotkanie muzyczno-kabaretowe w "Saloniku z kulturą". Dla miłośników inteligentnej rozrywki i satyry będzie atrakcji co niemiara, gdyż po raz drugi "Salonik" odwiedzi znany z ciętego i błyskotliwego żartu Jacek Fedorowicz, tym razem jako gość główny. Poprzednia wizyta Pana Jacka była świetną okazją do twórczego i dowcipnego wyłowienia absurdów codzienności. Jak pisze gospodarz programu: "Choć nie łudzę się naiwnie, że nienaganna kultura osobista p. Jacka oraz kultura słowa jego felietonów zmieni radykalnie rynsztokowy poziom kultury politycznej - zawsze będziemy w "Saloniku" promować ten typ sa-tyry politycznej. Cięty, inteligentny i nade wszystko zabawny." A dla równowagi trochę liryki i poezji - kolejnym zaproszonym artystą będzie bard syberyjski o dużej charyzmie i magnetycznym głosie - Evgen Malinovskiy. Ten urodzony na Syberii, a od 1992 roku mieszkający w Polsce, muzyk, śpiewak i aktor, w sposób wyjątkowy wykonuje repertuar Włodzimierza Wysockiego i Bułata Okudżawy. Ar-tysta śpiewa po rosyjsku, akompaniuje sobie na gitarze akustycznej, a poprzedza-jące każdy utwór komentarze i didaskalia w języku polskim stanowią nieodłączny element jego koncertów.

VI Salonik z kulturą, 29.09 godz. 18.00, bilety 15 zł.

REKLAMA

"Szranki i konkury"

Jak co roku, dla wszystkich uczniów, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę lub za-prezentować umiejętności, BOK przygotował liczne konkursy i turnieje:

1. Będzie co czytać, czyli konkursy literackie

  • "Literatura z dziewczyną w tle". Lektury konkursowe: "Karolcia" Marii Krüger, "Ania z zielonego wzgórza" Lucy Maud Montgomery, "Awantura o Basię" Kor-nela Makuszyńskiego, "Mała księżniczka" Frances Elizy Burnett.
  • "Literatura z chłopakiem w tle". Lektury konkursowe: "Anaruk, chłopiec z Gren-landii" Czesława Centkiewicza, "Przygody Tomka Sawyera" Marka Twaina, "Chłopcy z placu broni" Ferenca Molnara.

2. "Ksiuty z Melpomeną", czyli konkursy teatralne w ramach obchodów Roku Wys-piańskiego w BOK

  • "Strójcie mi, strójcie narodową scenę!" Konkurs na etiudę teatralną, inspirowa-ną twórczością dramaturgiczną Stanisława Wyspiańskiego przeznaczony dla teatrów szkolnych (gimnazjalnych i licealnych).
  • "Stanisław Wyspiański - życie i twórczość". Konkurs biograficzno-literacki, rea-lizowany we współpracy z Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w War-szawie, adresowany do licealistów szkół warszawskich i mazowieckich.
  • "Wyspiański mistrzem pasteli - kopia obrazu". Konkurs plastyczny dla gimna-zjalistów i licealistów.

3. Ku przodków pamięci, czyli konkursy historyczne

  • "Warszawa - podróż w czasie", druga edycja Konkursu Wiedzy o Warszawie. Zostanie rozegrany w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gim-nazja i licea (szkoły ponadgimnazjalne). Eliminacje poprzedzą wykłady tema-tyczne i projekcje filmowe, odbywające się w Białołęckim Ośrodku Kultury i Muzeum Historycznym.
  • "Konkurs wiedzy o Białołęce" przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, zainteresowanych historią, teraźniejszością i przyszłością Białołęki.
Spotkanie informacyjne dla pedagogów i zainteresowanych odbędzie się 17 wrześ-nia o godz. 12.00. Na wszystkich laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez BOK. Regulamin konkursów na www.bok.waw.pl.

Informacje przygotował
Białołęcki Ośrodek Kultury

ul. van Gogha 1, tel. 022 614-66-56

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni