REKLAMA

Targówek

samorząd »

 

Więcej sportu i rozrywki

  3 listopada 2006

Od dziecka jestem mieszkańcem Bródna, w tym roku zdecydowałem się kandydować do rady dzielnicy. W czasie swojej kadencji chciałbym zająć się poprawą sytuacji osób niepełnosprawnych na Bródnie. Mam niepełnosprawnego syna i doświadczyłem wszelkich problemów związanych z brakiem zainteresowania problemami niepełnosprawnych.

REKLAMA


Tomasz Rejf
W naszej dzielnicy jest tylko jedno publiczne przed-szkole integracyjne, które boryka się z problemami finansowymi. Cierpią na tym dzieci, bo zwalnia się wykwalifikowany personel.

Z dostępem do pełnej informacji o pomocy przy-sługującej osobom niepełnosprawnym także jest duży problem. Ja i żona - jako rodzice dziecka nie-pełnosprawnego - większość informacji uzyskaliśmy tzw. pocztą pantoflową - od innych rodziców dzieci niepełnosprawnych. Długo nie wiedzieliśmy o niektó-rych przysługujących nam formach pomocy. Jest to dosyć frustrujące.

Drugą sprawą, jaką na pewno chciałbym się zająć, jest sport. Będę zabiegał, by w OSiR-ze na Bródnie wprowadzono weekendowe bilety rodzinne na basen. Chcę, by były one zdecydowanie tańsze i dzięki temu dostępne dla większej liczby osób. Sport i rekreacja nie powinny być elitarne. Dziś wiele rodzin z powodu kosztów nie może sobie pozwolić na wspólne wyjście na basen, do kina, czy nawet wyjazd na wycieczkę do Wilanowa. Rada miasta powinna się zastanowić nad weekendowymi biletami rodzinnymi komunikacji miejskiej. Chcę, by można było bez problemu pojechać z rodziną do zoo, czy parku w Wilanowie. Teraz trasa z jedną przesiadką dla 4-osobowej rodziny to koszt koło 30 zł. Będę też namawiał dyrekcje multikin, by wprowadziły zniżki dla rodzin.

Proponuję, by boiska OSiR-ów na Bródnie i Zaciszu otworzyć dla wszystkich mieszkańców. Jest to bardzo dobry teren dla zorganizowanych zabaw zespołowych dla całych rodzin. Można tam zrobić sportowe place zabaw, gdzie będzie można za-grać wspólnie z sąsiadami w piłkę czy ringo. Oczywiście powinno to być odpo-wiednio nagłośnione, że taka możliwość istnieje. Teraz z żalem obserwuję, jak ciekawe imprezy organizowane przy współudziale urzędu (np. piknik historyczny) są imprezami samymi dla siebie. Nikt o nich nie wie, a widzów jest tylu, co wyko-nawców. Jakby urząd zupełnie zapomniał, że istnieje bardzo poczytna prasa lokal-na, jak choćby "Echo". Niestety, "nasz" burmistrz z Mokotowa nie jest tym zainte-resowany, bo nie bywa wśród mieszkańców, czy na dzielnicowych imprezach.

Te i podobne inicjatywy powinny ułatwić kontakt między rodzicami i dziećmi.

Dziś dużo się mówi o młodzieży, jej wychowaniu itp. Kiedy uczyłem się w technikum miałem mnóstwo zajęć pozalekcyjnych: SKS, chór, tańce, kółko aktor-skie. Mam świadomość, że dziś takie zajęcia nie są czymś ciekawym dla młodzieży.

Jednak trzeba znaleźć coś, co odciągnie ich od śmietnikowo-trzepakowych ze-brań przy piwku. Hip-hop, dance, internet, blog - to są słowa, które dziś ich pocią-gają. Trzeba im umożliwić rozwijanie swoich zainteresowań w tych kierunkach. Szkoły i domy kultury powinny skupiać jak najwięcej młodzieży, tej trudnej też.

Od lat interesuję się historią. Z tego urodziła się moja pasja, czyli rekons-trukcja historyczna. W ostatnich latach cieszy się ona dużym zainteresowaniem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wraz ze znajomymi uczestniczymy w odtwa-rzaniu życia naszych przodków. Wykonujemy stroje z epoki, przedmioty życia codziennego, broń i oporządzenie (można to zobaczyć na stronie internetowej www.vasa.prv.pl), organizujemy imprezy. Ostatnio wróciłem z Kamieńca Podol-skiego, gdzie zaprzyjaźniona grupa z Kijowa organizuje przedstawienia historyczne, związane z XVII-wieczną historią tego miasta. Rozbiliśmy tam obóz i żyliśmy, jak dawne wojsko Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Wspólnie z fundacją "Świat na Tak" pani poseł Joanny Fabisiak zorganizowaliśmy lekcje historii na żywo w różnych ośrodkach opieki społecznej. Byliśmy u samotnych mam w Otwocku, w Centrum Pomocy Bliźniemu na Marywilskiej, w Domu Samotnych Mężczyzn św. Alberta na Zaciszu i wielu innych. Wszyscy żywo reagowali na tak pokazaną historię. Mogli wziąć do ręki dawną broń, przymierzyć stroje, zatańczyć dawne tańce. Nadal będę aktywnie uczestniczył w organizacji bródnowskich turniejów rycerskich. Są zna-komitą zabawą dla mieszkańców i sposobem na promocję Targówka.

Tomasz Rejf

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy