REKLAMA

Wawer

kronika policyjna »

 

Włamania do domów w Wawrze. Łupem porcelana, odzież i perfumy

  9 lutego 2023

alt='Włamania do domów w Wawrze. Łupem porcelana, odzież i perfumy'
źródło: Pixabay

43-letni obywatel Gruzji w ciągu jednej nocy okradł w warszawskim Wawrze dwa domy, powodując prawie 200 tysięcy złotych strat. Mieszkańcy stracili cenne zegarki, odzież, obuwie, perfumy i zastawę stołową. Część łupów została ukryta w lesie.

REKLAMA

Kryminalni z komisariatu przy Mrówczej zajęli się sprawą kradzieży z włamaniem do domu, do której doszło na terenie dzielnicy Wawer. Tej samej nocy ktoś usiłował włamać się do niezamieszkanego budynku.

Włamania w Wawrze

"Zebrali informacje, skonfrontowali je z posiadaną wiedzą operacyjną i bardzo szybko wytypowali mężczyznę, o którym wiedzieli, że najprawdopodobniej mieszka w jednym z hosteli, usytuowanym blisko miejsc, gdzie doszło do tych przestępstw" - podaje Komenda Stołeczna Policji. Kradzież w ratuszu. Monitoring nie działał, ochrona nie widziała, urzędnicy milczą Skandaliczna kradzież obrazów z wystawy w ratuszu
Najprawdopodobniej 28 stycznia doszło do skandalicznej kradzieży czterech obrazów z wystawy zorganizowanej w Urzędzie Miasta Legionowo. O fakcie organizator dowiedział się dopiero po kilku dniach od malarzy.

43-letni Gruzin został zatrzymany w swoim pokoju w hotelu robotniczym. W momencie zatrzymania był ubrany w skradzioną odzież i miał przy sobie heroinę. Część ze skradzionych przedmiotów funkcjonariusze odnaleźli w pobliskim lesie, na trasie pomiędzy hotelem a domami, w których były włamania.

Kup bilet

Kradł porcelanę i odzież

W przypadku pierwszej kradzieży z włamaniem właściciele domu oszacowali straty na 183 tysiące złotych. Stracili cenne zegarki, markową odzież, obuwie, perfumy, firmową zastawę stołową i inne rzeczy będące na wyposażeniu. Z drugiego domu sprawca niczego nie ukradł, natomiast włamując się dopuścił się licznych zniszczeń. Ich wartość to ponad 16 tysięcy złotych.

Śledczy z komisariatu w Międzylesiu zgromadzili obszerny materiał dowodowy. Zatrzymany obywatel Gruzji usłyszał trzy zarzuty: kradzieży z włamaniem, usiłowania kradzieży z włamaniem i posiadania narkotyków. Decyzją sądu trafi do aresztu na trzy miesiące.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Vhg

23.02.2023 08:28

Do pak8 na 10 lat
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA