REKLAMA

Wawer

kronika policyjna

 

Włamania do domów w Wawrze. Łupem porcelana, odzież i perfumy

  9 lutego 2023

Włamania do domów w Wawrze. Łupem porcelana, odzież i perfumy
źródło: Pixabay

43-letni obywatel Gruzji w ciągu jednej nocy okradł w warszawskim Wawrze dwa domy, powodując prawie 200 tysięcy złotych strat. Mieszkańcy stracili cenne zegarki, odzież, obuwie, perfumy i zastawę stołową. Część łupów została ukryta w lesie.

REKLAMA

Kryminalni z komisariatu przy Mrówczej zajęli się sprawą kradzieży z włamaniem do domu, do której doszło na terenie dzielnicy Wawer. Tej samej nocy ktoś usiłował włamać się do niezamieszkanego budynku.

Włamania w Wawrze

"Zebrali informacje, skonfrontowali je z posiadaną wiedzą operacyjną i bardzo szybko wytypowali mężczyznę, o którym wiedzieli, że najprawdopodobniej mieszka w jednym z hosteli, usytuowanym blisko miejsc, gdzie doszło do tych przestępstw" - podaje Komenda Stołeczna Policji. Kradzież w ratuszu. Monitoring nie działał, ochrona nie widziała, urzędnicy milczą Skandaliczna kradzież obrazów z wystawy w ratuszu
Najprawdopodobniej 28 stycznia doszło do skandalicznej kradzieży czterech obrazów z wystawy zorganizowanej w Urzędzie Miasta Legionowo. O fakcie organizator dowiedział się dopiero po kilku dniach od malarzy.

43-letni Gruzin został zatrzymany w swoim pokoju w hotelu robotniczym. W momencie zatrzymania był ubrany w skradzioną odzież i miał przy sobie heroinę. Część ze skradzionych przedmiotów funkcjonariusze odnaleźli w pobliskim lesie, na trasie pomiędzy hotelem a domami, w których były włamania.

Zapraszamy na zakupy

Kradł porcelanę i odzież

W przypadku pierwszej kradzieży z włamaniem właściciele domu oszacowali straty na 183 tysiące złotych. Stracili cenne zegarki, markową odzież, obuwie, perfumy, firmową zastawę stołową i inne rzeczy będące na wyposażeniu. Z drugiego domu sprawca niczego nie ukradł, natomiast włamując się dopuścił się licznych zniszczeń. Ich wartość to ponad 16 tysięcy złotych.

Śledczy z komisariatu w Międzylesiu zgromadzili obszerny materiał dowodowy. Zatrzymany obywatel Gruzji usłyszał trzy zarzuty: kradzieży z włamaniem, usiłowania kradzieży z włamaniem i posiadania narkotyków. Decyzją sądu trafi do aresztu na trzy miesiące.

(jok)

.
 

Komentarze (1)

# Vhg

23.02.2023 08:28

Do pak8 na 10 lat
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA