REKLAMA

Wawer

środowisko

 

Wywieźli śmieci z Wawra na Pragę. Nie opłaciło się

  27 czerwca 2023

Wywieźli śmieci z Wawra na Pragę. Nie opłaciło się
źródło: Straż Miejska

Mandaty dla dwóch mężczyzn, którzy wyrzucili stertę worków z odpadami komunalnymi na Pradze Południe. Sprawcy z Wawra musieli własnoręcznie uprzątnąć pozostawiony przez siebie śmietnik.

REKLAMA

Strażnicy miejscy w trakcie kontroli prowadzonej przy ulicy Makowskiej na Pradze Południe odkryli stertę nielegalnie wyrzuconych śmieci.

Byli już notowani

Po sprawdzeniu zawartości worków okazało się, że wewnątrz znajdują się opakowania przesyłek zaadresowane do jednej z firm zlokalizowanych na terenie Wawra. Strażnicy skojarzyli, że niedawno prowadzili pod tym adresem kontrolę. Jak wyglądają zakupy na e-raty? Jak wyglądają zakupy na e-raty?
Coraz większa liczba przedsiębiorców działających w branży e-commerce umożliwia klientom zakupy w systemie ratalnym. Taką opcję wprowadzają także niektórzy operatorzy płatności online. To prosta procedura, w ramach której wniosek o zakup na e-raty rozpatrywany jest w zaledwie kilka minut. Sprawdź, co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na rozłożenie płatności na raty w sklepie internetowym.
W jej następstwie, po uporządkowaniu terenu, właściciel firmy przygotował kilkadziesiąt worków, które miały trafić na wysypisko. Strażnicy ponownie odwiedzili firmę, jednak na miejscu nie było ani worków, ani właściciela. Gdy skontaktowali się z nim telefonicznie, ten nie krył swojego zaskoczenia.

Wstąp do księgarni

Niedźwiedzia przysługa

- Był pewien, że worki znajdują się jeszcze na terenie firmy. Okazało się, że niedźwiedzią przysługę wyświadczyło mu dwóch pracowników, którzy na własną rękę postanowili pozbyć się odpadów. Początkowo uparcie twierdzili, że śmieci trafiły na śmietnik, jednak kiedy zostali wezwani na miejsce nielegalnego śmietniska, wyznali prawdę - relacjonują strażnicy miejscy, którzy zobowiązali mężczyzn do uprzątnięcia zaśmieconego terenu. Finalnie worki zniknęły, zaś "nadgorliwych" pracowników ukarano mandatami. Strażnicy dopilnowali, aby na miejscu nie pozostał nawet najmniejszy papierek.

(jr)

.
 

Komentarze (2)

 Erneścio

25.07.2023 15:45

Za coś takiego z miejsca powinno być:
- 30 dni sprzątania terenów na rzecz gimy za friko po 8h dziennie
- 10000zł mandatu
a dla firm, szefów firm i podobnych:
- 100.000zł grzywny
I nastałaby czystość...
Sądzę, że pracownicy jak zwykle wybielali szefa, kryli go aby roboty nie stracić. Szef też pokrył mandaciki. Gdyby mandacik był na 10.000zł zaczęłaby się przygoda w sypanie i z sypania wyszedłby nakaz szefaaa... i miastko zarobiłoby 100.000zł. Tymczasem u władzy każdego wali ten stan rzeczy, mandaciki są po to aby na nich zarabiać, wiecznie zarabiać, dotyczy to zabawy strażników miejskich, sanepidu i innych gadów. Mandaty i kary nie się do odstraszania i nauczania, to zwykły biznes a syf jak był tak był bo każdego stać płacić - nawet żuli.

# Grazka

27.08.2023 10:31

No śmieci od siebie na prage, demolki nie u siebie tylko na białołęce. Cały wawer, w głowach im się poprzewracało! Nawet swoich śmieci nie chcą tylko wywalają na inną dzielnice!!!
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA