Kradli w Warszawie, wpadli we Wrocławiu. 22 zarzuty dla dwóch mężczyzn
dzisiaj, 05:59
Policjanci z Woli zatrzymali we Wrocławiu dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże, uszkodzenie mienia i włamania. Obaj byli poszukiwani. Usłyszeli łącznie 22 zarzuty i decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu na warszawskiej Woli, działając na terenie Wrocławia, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże, uszkodzenie mienia oraz kradzieże z włamaniem. Obaj byli również osobami poszukiwanymi.
Kradzież w apartamencie i nieautoryzowane transakcje kartą
Sprawa ma związek ze zgłoszeniem kradzieży w wynajmowanym apartamencie w Warszawie. W toku czynności funkcjonariusze ustalili, że podejrzani okradli także swojego znajomego, z którym spotkali się w stolicy. Skradzioną kartą płatniczą dokonywali nieautoryzowanych transakcji, m.in. kupując biżuterię. Łączna wartość strat przekroczyła 23 tysiące złotych.
Policjanci prowadzili intensywne czynności operacyjne i dochodzeniowe, gromadząc materiał dowodowy. Ustalili, że mężczyźni działali wspólnie i w porozumieniu, a następnie wyjechali do Wrocławia.
Zatrzymanie we Wrocławiu i kolejne dowody
Wcześnie rano funkcjonariusze weszli do jednego z mieszkań we Wrocławiu i zatrzymali obu podejrzanych. Zaskoczeni wizytą policjantów próbowali ukryć biżuterię, zegarek i telefony komórkowe w kieszeniach. Podczas przeszukania ujawniono także dokumenty oraz kartę płatniczą należącą do innej osoby, którą również posługiwali się, dokonując nieautoryzowanych płatności.
Policjanci ustalili, że obaj mężczyźni są poszukiwani w celu ustalenia miejsca pobytu. Ponadto 45-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu nakazem doprowadzenia do zakładu karnego w celu odbycia kary roku pozbawienia wolności.
22 zarzuty i tymczasowy areszt
Mężczyźni w wieku 23 i 45 lat zostali przewiezieni do komendy na warszawskiej Woli. Po zgromadzeniu materiału dowodowego usłyszeli łącznie 22 zarzuty dotyczące kradzieży, uszkodzenia mienia oraz kradzieży z włamaniem, popełnionych wspólnie i w porozumieniu.
Na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie sąd zastosował wobec obu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
Red












































