REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 1smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0
Wola

komunikacja »

 

Zabytkowe tramwaje na Wielkanoc w Warszawie. Linia W wraca na ulice

  2 kwietnia 2026

alt='Zabytkowe tramwaje na Wielkanoc w Warszawie. Linia W wraca na ulice'
źródło: um.warszawa.pl

W Poniedziałek Wielkanocny po Warszawie znów pojadą zabytkowe tramwaje. Linia W to propozycja dla mieszkańców i turystów, którzy chcą spędzić świąteczny dzień w wyjątkowy sposób.

REKLAMA

bck wakacje 2026 2bck wakacje 2026 0

Zarząd Transportu Miejskiego wraz z Klubem Miłośników Komunikacji Miejskiej przygotowali wyjątkową atrakcję dla mieszkańców i turystów spędzających święta w stolicy. W Poniedziałek Wielkanocny, 6 kwietnia, na ulice wyjadą zabytkowe wagony kursujące na specjalnej linii W.

To propozycja dla wszystkich, którzy planują świąteczny spacer lub zwiedzanie miasta w nieco innej formie. Nowa ścieżka rowerowa i parki kieszonkowe wzdłuż Jana Pawła II Nowa ścieżka rowerowa i parki kieszonkowe wzdłuż Jana Pawła II Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę na budowę drogi rowerowej wzdłuż alei Jana Pawła II, między rondem ONZ a aleją "Solidarności". W ramach inwestycji powstanie blisko kilometr nowej trasy i trzy parki kieszonkowe. Posadzonych zostanie niemal 100 nowych drzew. Historyczne tramwaje pozwolą zobaczyć Warszawę z zupełnie innej perspektywy.

Jakie tramwaje pojadą na linii W?

Na trasie pojawią się m.in. wagony "na korbę" oraz kultowy tramwaj typu 13N, znany jako "parówka". Niegdyś stanowiły one podstawę stołecznej komunikacji, dziś są wyjątkową atrakcją. Dla młodszych pasażerów to okazja do poznania historii transportu miejskiego, a dla starszych - sentymentalna podróż do przeszłości.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Trasa i godziny kursowania tramwajów W

Zabytkowe tramwaje wyjadą na ulice około godziny 12:00 i będą kursować do około 18:30. Pojawią się na Woli, w centrum oraz na Pradze.

Linia W połączy pętlę przy Cmentarzu Wolskim z przystankiem Kawęczyńska-Bazylika na Pradze-Północ. Tramwaje przejadą m.in. przez Most Śląsko-Dąbrowski, umożliwiając dojazd do Placu Zamkowego.

Trasa w obu kierunkach: CM. WOLSKI 04 - Wolska - al. "Solidarności" - Targowa - Kijowska - al. Tysiąclecia - Kawęczyńska - KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA 03.

REKLAMA

Tech Research Studies 2Tech Research Studies 0

Bilety na zabytkowe tramwaje - zasady przejazdu

W wagonach linii W honorowane będą wszystkie bilety ZTM. Bilety jednorazowe i czasowe będą kasowane przez konduktorów - członków Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej, którzy opatrzą je specjalną pieczątką z terminem ważności.

Osoby korzystające z biletów okresowych powinny wcześniej aktywować je w innym pojeździe komunikacji miejskiej lub w bramkach metra. Świąteczna linia W to nie tylko środek transportu, ale również wyjątkowa atrakcja, która pozwala połączyć podróż z historią Warszawy.

Red

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

autoreklama tustolica 1autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

norblin lipiec 02 2norblin lipiec 02 0

REKLAMA

eRecepta - recepta online
eRecepta - recepta online

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni