REKLAMA

Żoliborz

samorząd »

 

Trzaskowski w najmniejszej dzielnicy. O co pytali mieszkańcy?

  8 lutego 2024

alt='Trzaskowski w najmniejszej dzielnicy. O co pytali mieszkańcy?'
źródło: Facebook/Rafał Trzaskowski

Wtorkowa wizyta Rafała Trzaskowskiego na Żoliborzu to preludium do jego kampanii wyborczej. Jakie tematy omówił na spotkaniu z mieszkańcami najmniejszej warszawskiej dzielnicy?

REKLAMA

Aby dojechać na Żoliborz, prezydent wybrał metro. Swoją wizytę w dzielnicy rozpoczął od odwiedzin w parku Żeromskiego, w którym od ponad roku mieszkańcy mogą także korzystać z odnowionego placu zabaw.

Trzaskowski na Żoliborzu

Na terenie parku znajduje się też Fort Sokolnickiego, w którym działa Żoliborski Dom Kultury. Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych? Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych?
W obliczu dynamicznych zmian na rynku finansowym, właściwa analiza produktów bankowych jest kluczem do efektywnej i zrównoważonej inwestycji. W naszej dzisiejszej dyskusji skupimy się na tym, jak inwestycje po analizie produktów bankowych mogą przyczynić się do rozwoju osobistych finansów oraz wpłynąć pozytywnie na środowisko i społeczeństwo. Wykorzystamy tutaj wiedzę na temat funduszy inwestycyjnych, zasad ESG (Environmental, Social, Governance) oraz praktyczne aspekty analizy finansowej. Warto pamiętać, że współczesny bank - zielony i nowoczesny - jest naszym partnerem na każdym etapie podróży inwestycyjnej, pomagając w wyborze ekologicznych rozwiązań i ocenie ich wyników.
Tam prezydent spotkał się z seniorami uczestniczącymi w warsztatach. Odwiedził też Teatr Komedia przy ul. Słowackiego. Spotkał się z aktorami biorącymi udział w próbie do spektaklu oraz z grupą przedszkolaków.

Rafał Trzaskowski odwiedził też podopiecznych Przedszkola nr 87 podczas zabawy karnawałowej, a po południu spotkał się z młodzieżą uczącą się w LXIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Prezydent spotkał się m.in. z założycielkami Dharmy Żoliborz - miejsca, które powstało z myślą o kobietach. Codziennie odbywają się tam warsztaty, szkolenia i spotkania. W przestrzeni przy ul. Rydygiera, w ramach Żoliborskiej Strefy Przedsiębiorczych, prezydent spotkał się z kolei z przedsiębiorcami prowadzącymi działalność na terenie dzielnicy.

Tak precyzyjnie zaplanowane spotkania, to nic innego, jak kampania wyborcza. Jest pewne, że Trzaskowski liczy na swój elektorat na Żoliborzu.

Wstąp do księgarni

Spotkanie z mieszkańcami Żoliborza

Wieczorem Rafał Trzaskowski spotkał się z mieszkańcami w Szkole Podstawowej nr 396 przy ul. Anny German, otwartej za jego prezydentury, w 2022 roku.

- Uwielbiam Żoliborz za zieleń oraz klasyczny unikatowy charakter tutejszej zabudowy. Często bywałem również w kinie Wisła - wspominał Rafał Trzaskowski.

Uczestnicy spotkania pytali o inwestycje oraz remonty w dzielnicy, w tym przebudowę ul. Przasnyskiej.

- Jej remont ma być zakończony do czerwca, nie mamy opóźnień. Co ważne, prowadzimy prace zapewniając przejezdność ulicy - mówił prezydent, choć nie wszyscy podzielają jego optymizm. Zdaniem wielu mieszkańców, kierowcy jeżdżą tam "na zakazie", zaś piesi dosłownie chodzą, jak chcą podczas prowadzonych prac, również pomiędzy działającymi ciężkimi maszynami i nikt tego nie pilnuje.

Brakuje wind na stacji metra Plac Wilsona

Na spotkaniu z Trzaskowskim pojawił się również temat dostępności stacji metra na placu Wilsona dla osób niepełnosprawnych. Prezydent wyjaśnił, że wyposażenie stacji metra w windy jest bardzo kosztowne, ale władze miasta starają się robić to sukcesywnie, czego dowodem ma być oddanie nowych dźwigów osobowych przy stacji Pole Mokotowskie. Nie zabrakło też tematów ogólnomiejskich, takich jak Strefa Czystego Transportu czy budowa kolejnych linii metra.

Wizyta Trzaskowskiego była starannie zaplanowana, odbyła się według szczegółowego scenariusza i bardzo przypominała... robocze wizyty Edwarda Gierka w zakładach pracy w latach 70. Nawet pytania na spotkaniu z mieszkańcami były przewidywalne a prezydent wyjątkowo dobrze do nich przygotowany.

MB

.
 

Komentarze (3)

# historyk 63

10.02.2024 18:01

Mieszkańcy o nic nie ptali, bo ich tam nie było. Był aktyw. Piąte zdjęcie (ciekawe czemu nie pierwsze i schowane) pokazuje salę tak, że nie widać pustych krzeseł. Jak śpiewał Młynarski ("Przyjdzie mało a pokazać trzeba dużo. Trzeba, chłopcy, zrobić tak (bo inaczej - tęgi hak wyląduje w waszych teczkach personalnych): Przyjdzie garstka, lecz ja wierzę, że zrobicie z niej w kamerze spory pochód! Uśmiechnięty! Tryumfalny!"
Nic się nie zmieniło, nieprawdaż?

# Madbutcher

12.02.2024 08:19

Ja ma pytanie do Pana Prezydenta: a jak Pan dotarł na miejsce spotkania? Rowerem? Metrem? Czy może służbowym samochodem?

# GWIAZDKA WIECZORU

12.02.2024 12:10

Rano dla dziennikarzy metrem. Potem nie wiem. W sumie ciekawe

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA