Rusza przebudowa kolejnego odcinka w centrum Warszawy
wczoraj
W sobotę, 9 maja, rozpocznie się przebudowa kolejnego odcinka ul. Grzybowskiej w Warszawie. Kierowcy pomiędzy Aleją Jana Pawła II a ul. Żelazną pojadą tylko w jednym kierunku.
Drogowcy rozpoczynają przebudowę kolejnego odcinka ul. Grzybowskiej w Warszawie. Od soboty, 9 maja, zmieni się organizacja ruchu pomiędzy Aleją Jana Pawła II a ul. Żelazną. Kierowcy przejadą tym fragmentem tylko w jednym kierunku - w stronę ul. Żelaznej.
Objazdy i zmiany dla kierowców
Objazdy w przeciwnym kierunku zostaną poprowadzone ulicami Prostą, Chłodną i Elektoralną lub Aleją "Solidarności" do Alei Jana Pawła II. Na skrzyżowaniu z Aleją Jana Pawła II kierowcy jadący od placu Grzybowskiego będą mieli jeden pas do jazdy na wprost, a z sąsiednich pasów skręcą w prawo lub w lewo.
Połączenie z Grzybowską zachowają ul. Ciepła oraz droga wewnętrzna przy przychodni. Zmieni się także kierunek ruchu na ul. Waliców pomiędzy Grzybowską a Krochmalną. Kierowcy pojadą tam w stronę Krochmalnej.
Zmiany dla autobusów
Utrudnienia obejmą również komunikację miejską. Trasę zmienią autobusy linii 106 jadące w kierunku Mariensztatu.
Co powstanie na Grzybowskiej?
Tego samego dnia na zwężonym odcinku rozpoczną się prace związane z przebudową instalacji podziemnych. Przebudowa Grzybowskiej trwa od jesieni ubiegłego roku. Obecnie roboty prowadzone są także na innych fragmentach ulicy.
Na odcinku przy ul. Siedmiogrodzkiej układany jest już asfalt. Kierowcy mają wrócić na fragment między Siedmiogrodzką a Przyokopową jeszcze przed wakacjami.
Zielona i bezpieczniejsza ulica
Po zakończeniu inwestycji Grzybowska ma być bardziej zielona, wygodna i bezpieczna. Powstaną nowe chodniki, drogi i pasy rowerowe oraz przystanki autobusowe.
Zaplanowano również nowe nasadzenia - ponad sto drzew i około 13 tys. krzewów. Cała inwestycja ma zakończyć się wiosną 2027 roku.
Red



































