REKLAMA

REKLAMA

Puls Warszawy

komunikacja

 

Nagroda za parkowanie hulajnóg w wyznaczonym miejscu

  5 maja 2022

Nagroda za parkowanie hulajnóg w wyznaczonym miejscu
źródło: materiały prasowe

Firma Tier zaczęła nagradzać klientów za pozostawianie jednośladów we wskazanych przez siebie miejscach: m.in. przy stacjach metra, w Al. Jerozolimskich, Al. Ujazdowskich, Belwederskiej, Stadionie Narodowym i na pl. Zbawiciela.

REKLAMA

- Wprowadzane przez nas rozwiązanie jest odpowiedzią na potrzeby władz i mieszkańców miasta borykających się z problemem źle ustawionych, bądź porzuconych hulajnóg - informuje Tier. - Dotychczas funkcjonalność ta była aktywna na terenie Trójmiasta, Kołobrzegu, Krakowa, Słupska i Szczecina. Obecnie gratyfikacja za parkowanie w wytyczonych strefach będzie również przyznawana użytkownikom w stolicy. "Zaparkował" hulajnogę w kanale Nowa Ulga. Kto zapłaci mandat? "Zaparkował" hulajnogę w kanale Nowa Ulga. Kto zapłaci mandat?
Coraz ładniejsza pogoda sprawia, że warszawiacy częściej korzystają z elektrycznych hulajnóg. Niektórzy jednak nie mają wyobraźni i pozostawiają środek transportu gdzie popadnie. Nawet w wodzie.

Minuta hulajnogą za darmo

Po zalogowaniu się do aplikacji użytkownik widzi teraz mapę z zaznaczonymi obszarami parkingowymi. Po zakończeniu przejazdu w odpowiedniej strefie do konta w aplikacji dodana zostanie nagroda w postaci darmowej minuty do wykorzystania podczas następnej przejażdżki.

Tier przypomina, że w przypadku parkowania poza wyznaczoną strefą należy przestrzegać przepisów oraz szanować innych uczestników ruchu. Elektryczną hulajnogę można zaparkować na chodniku w miejscu do tego przeznaczonym, a jeśli takiego miejsca nie ma, jak najbliżej krawędzi chodnika oddalonej od jezdni.

Kup bilet

Jak parkować hulajnogę?

Zaparkowana odpowiednio hulajnoga powinna przylegać do ściany budynku lub stać za pozostawioną tam wcześniej inną hulajnogą (ważne, by nie stawiać jednośladów obok siebie, a jeden za drugim). W przypadku parkowania hulajnogi na chodniku należy pozostawić pieszym co najmniej półtora metra. Pojazd nie powinien blokować przejścia lub przejazdu.

- Dbając o zachowanie porządku w przestrzeni publicznej podejmujemy się edukowania użytkowników, a także umożliwiamy im samodzielne zgłaszanie przypadku niepoprawnego parkowania - pisze Tier. - Aby wypożyczyć pojazd za pomocą naszej aplikacji, użytkownik musi zapoznać się z serią ekranów instruktażowych, wyjaśniających jak odpowiedzialnie korzystać z e-hulajnóg, a po zakończeniu przejazdu wykonać zdjęcie zaparkowanego pojazdu.

(dg)

.
 

Komentarze (2)

# asinine chaunt

08.05.2022 14:15

Typowy Nowy Człowiek. Trzeba go nagradzać za spełnianie minimum psiego obowiązku, bo inaczej kaprysi, szkodzi i kwęka. A kiedy rzeczywistość nie jest taka, jaką sobie ubzdurał, popada w Oburzenie.

# odciąć emerytów od internetu

11.05.2022 13:53

#asinine chaunt napisał(a) 08.05.2022 14:15
Typowy Nowy Człowiek. Trzeba go nagradzać za spełnianie minimum psiego obowiązku
Nie rozumiesz co czytasz. To nie są nagrody za parkowanie zgodne z przepisami, tylko parkowanie we wskazanych miejscach.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA