REKLAMA

Białołęka

inwestycje

 

Kiedy pojedziemy tramwajem na Zieloną Białołękę?

  3 sierpnia 2023

Kiedy pojedziemy tramwajem na Zieloną Białołękę?
źródło: Tramwaje Warszawskie

Linia tramwajowa na Zieloną Białołękę miała być wybudowana w 2022 roku, potem termin przesunięto o kolejne lata. Tramwajarze chcieli rozpisać przetarg na dokumentację projektową, ale do tej pory było to niemożliwe, bo wciąż brakowało decyzji środowiskowej.

REKLAMA

Do 2030 roku miały powstać odcinki tramwajowe w prawobrzeżnej części stolicy, które pozwoliłyby na istotne "wyrównanie" warszawskiej sieci tramwajowej. Dziś jest ona rozbudowywana głównie na północ i na zachód od centrum miasta. W planach było połączenie Żerania, wzdłuż ul. Kupujemy podręczniki - gdzie ich szukać i o czym warto pamiętać? Kupujemy podręczniki - gdzie ich szukać i o czym warto pamiętać?
Mimo iż do rozpoczęcia roku szkolnego zostało kilka tygodni, większość rodziców zaczyna kompletować wyprawki szkolne. Wiele osób decyduje się na zakupy przez internet, gdyż zamówienia można dokonać szybko i sprawnie przy pomocy swojego telefonu. Gdzie więc szukać podręczników dla dzieci online? Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego typu asortymentu? Poniżej kilka przydatnych wskazówek.
Modlińskiej i trasy mostu Północnego, do istniejącej linii tramwajowej (2 i 17).

Tramwaj na Zieloną Białołękę

Tramwaj dotarłby też na Zieloną Białołękę. To pozwoliłoby mieszkańcom osiedli wschodniej części dzielnicy szybko dojechać do najbliższej stacji metra przy ul. Kondratowicza. Nowy odcinek sieci tramwajowej, o długości około 6,5 km, rozpocznie się w obszarze skrzyżowania ulic Matki Teresy z Kalkuty oraz Rembielińskiej, a następnie przebiegać będzie ulicami: św. Wincentego, Głębocką, trasą Olszynki Grochowskiej aż do Szkoły Podstawowej nr 112 przy ulicy Zaułek. Po drodze będzie osiem przystanków. Tramwaje będą mogły jeździć nawet co około 2-3 minuty. Czas przejazdu do stacji metra przy Kondratowicza wyniesie około 15 minut, a do Dworca Wileńskiego około 30 minut.

Wstąp do księgarni

Kiedy tramwaj na Zieloną Białołękę?

Prognoza brzmi wspaniale, ale kiedy doczekamy się jej realizacji? Jak informują Tramwaje Warszawskie, rozpoczęcie prac projektowych trasy uzależnione było od pozyskania decyzji środowiskowej. Po blisko trzech latach udało się. - Dokument określa, jak zabezpieczyć zieleń i jak ograniczyć emisję hałasu. Zostanie to uwzględnione w materiałach przetargowych na opracowanie dokumentacji projektowej. Harmonogram zakłada, że przetarg na zaprojektowanie trasy na Zieloną Białołękę ogłosimy jeszcze w tym roku. Budowa ma się rozpocząć do 2030 roku. Możliwe jest przyśpieszenie inwestycji, ale będzie to zależało od dostępności środków finansowych. Będziemy się starali o fundusze z Unii Europejskiej - informują Tramwaje Warszawskie.

(db)

.
 

Komentarze (15)

# Vvv

03.08.2023 13:12

Ach mityczny tramwaj na białołękę na którego nawet nie ma miejsca. Cudowny czas wyborów.

# ABC

03.08.2023 13:21

"Będziemy się starać o środki z UE" należy rozumieć jako "wydajemy na głupoty, nie mamy kasy w budżecie miasta i tramwaj na Zieloną Białołękę zobaczycie przed kolejnymi wyborami znów na ślicznych wizualizacjach"

# Madbutcher

03.08.2023 15:36

Młody junaku smutek zwalcz i strach
Przecież na tym piachu za 30 lat
Przebiegnie, z pewnością
Jasny, długi, prosty
Szeroki, jak morze, tramwaj na Zieloną Białołękę
I z metrem złączy Derbów brzeg
Na którym twój ojciec legł (jak przyjechał ze wsi i mu się rozkraczyło Passerati).

REKLAMA

# lutek

04.08.2023 16:45

niektórzy nie doczekaja innym juz nie bedzie potrzebny,a drogi zgłoszone do przebudowy jak kolacinska i białolecka sztucznie wstrzymywane projekty budowlane zeby ludzie zapomnieli niedługo bedzie 10 lat jak planuja,w warszawie brak gospodarza a ten co jest nie wie chyba co jest wazne

# Tgvc

04.08.2023 20:15

Odpowiadam na pytanie z tytułu:
Nigdy.

# Asa

08.08.2023 11:05

Dla PO Bialołeka nie istnieje.

REKLAMA

# Onar

08.08.2023 14:48

Z zadumą , śmiechem i z zażenowaniem czyta sie komentarze wiesniakow ze "starzem" życia w miescie kierowanych do mieszkańców wsi i miasteczek którzy się do Warszawy w ostatnim czasie sprowadzili :)

# Igorek

09.08.2023 14:19

Im większy czeresniak tym większe roszczenia , Tarchomin nie miał tramwaju i już ma , Wilanów linia w trakcie spokojnie słoje i na Zielona Białołękę dociągną

# Tasman

13.08.2023 19:51

Wpuszczenie tramwaju na Zieloną Białołękę na dekady zabklokuje budowę linii metra tak jak to stało sie w przypadku Tarchomina. Tramwaj to kosztowna prowizorka, która nie rozwiąże problemów komunikacyjnych całej Wschodniej Białołęki. Na obecną chwilę budowa TOG oraz puszczenie tędy autobusów z tej części dzielnicy bezpośrednio do najbliższej stacji metra (Kondratowicza) w zupełności wystarczy. Ludzie nie dajcie się wkręcić w tramwaj na Białołękę!!!!!

REKLAMA

# lokals

14.08.2023 11:54

Metra na Zielonej Białołęce nigdy nie będzie. Za bardzo ekstensywna zabudowa, zbyt mało mieszkańców, żeby metro miało sens. Tramwaj będzie w sam raz.

# JoannaBialolekaWschodnia

17.08.2023 23:21

Metro cichsze i szybsze. Należy się wschodniej Białołęce za lata wykluczenia komunikacyjnego. A i metodą odkrywkową da się zrobić , zawsze to trochę taniej, No i rezerwy pod metro są od lat niezabudowane . Po co 3 liniIa tam gdzie jest różnorodny transport naziemny. Ursynow jest w tej samej odległości co my od Ratusza, a metro ma. Jestem za metrem. Nie widzę przeszkód. Czas na Metro!

# Maxx

20.08.2023 06:30

Popatrz jak wygląda intensywność zabudowy na Ursynowie a jak na Białołęce, gdzie są domki przemieszane z niskimi bloczkami.
Metra tutaj nigdy nie będzie

REKLAMA

# Komu?

25.08.2023 19:02

A na co to komu ? Ludzie z białoleki nie odwiedzają Warszawy, niektórzy nawet od 20 lat. Więc takie tramwaje to nie wiem komu...

# lokals

27.08.2023 09:42

Warszawa przypływa na Białołękę. W jedną stronę, rurami pod Wisłą.

# Białoleczanin

19.09.2023 08:14

Po co nam tu tramwaj??? Kury przestano się nieść!
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy