REKLAMA

Bielany

komunikacja »

 

Jedna z najpopularniejszych tras Veturilo jest na Bielanach

  28 lutego 2023

alt='Jedna z najpopularniejszych tras Veturilo jest na Bielanach'
źródło: ZDM

Sezon Veturilo startuje w środę 1 marca. Największego ruchu tradycyjnie można się spodziewać między stacją metra Stare Bielany a kampusem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lesie Bielańskim. To od lat jedna z najpopularniejszych tras, którymi poruszają się użytkownicy Veturilo.

REKLAMA

Na terenie Bielan rowerzyści będą mieć w tym roku do dyspozycji co najmniej piętnaście wypożyczalni. Zarząd Dróg Miejskich zamknął już listę finansowanych przez siebie stacji, ale kolejne mogą być uruchamiane przez prywatne firmy.

Veturilo na Bielanach

Tradycyjnie największego ruchu Veturilo można spodziewać się w centralnej części Bielan. Mieszkańcy boją się tędy chodzić. Chcą ucywilizować skrót na Chomiczówce Mieszkańcy boją się tędy chodzić. Chcą ucywilizować skrót na Chomiczówce
Pomiędzy Bogusławskiego a Wólczyńską istnieje popularny skrót, z którego mieszkańcy korzystają często, ale... niechętnie. Obecnie ten teren to porośnięte dziko chaszcze, które po zmroku nie zachęcają do spacerów. Jest pomysł, aby zrobić tam mały "park".
Studenci Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego bardzo chętnie wypożyczają rowery przy stacji metra Stare Bielany lub na rogu Marymonckiej i Dewajtis, po czym jadą na zajęcia do kampusu w Lesie Bielańskim. To jedna z najpopularniejszych i najlepiej działających tras Veturilo w Warszawie.

Veturilo znajdziemy także na rogu Marymonckiej i Podleśnej oraz przed urzędem dzielnicy. Kolejne wypożyczalnie będą działać przy stacji metra Słodowiec oraz w dwóch miejscach na Conrada: przy al. Reymonta i przy Wólczyńskiej.

Wstąp do księgarni

Veturilo koło metra Młociny

Na Piaskach wypożyczalnie rowerów znajdziemy na rogu Broniewskiego i Perzyńskiego oraz Kochanowskiego i Galla Anonima, na Wrzecionie - na rogu Marymonckiej z Przy Agorze, a na Wawrzyszewie - obok stacji metra.

Młociny będą mieć dwie wypożyczalnie: na rogu Książąt Mazowieckich i Heroldów oraz oczywiście obok stacji metra. Piętnasta wypożyczalnia na terenie dzielnicy będzie mieć typowo rekreacyjną funkcję - stanie w północnej części parku Kępa Potocka.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy