Utrudnienia na Conrada. Rusza budowa kolektora
6 września 2021
Aż do listopada przyszłego roku mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami związanymi z budową kolektora ściekowego.
W pierwszym etapie budowy kolektora Lindego Bis zlikwidowane zostaną azyle na przejściach dla pieszych na Conrada. Jezdnia na odcinku od Brązowniczej do wjazdu do budynków nr 11-13 zostanie nieco zwężona.
Budują kolektor
Pierwsze prace ruszą w środę 8 września. Po stronie pętli autobusowej zlokalizowany zostanie plac budowy - to właśnie tam, pod jezdnią Conrada w stronę al. Reymonta zlokalizowana jest jedna z komór kolektora. Na tej wysokości kierowcy jadący w stronę Wólczyńskiej będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas ruchu. Fragment drugiego pasa w stronę Wólczyńskiej - do skrętu w lewo na pętlę, zostanie oddany do użytku kierowcom poruszającym się w al. Reymonta.
W poniedziałek 13 września robotnicy zajmą się wykonywaniem kolejnych poszerzeń jezdni, tym razem na wysokości przystanku Chomiczówka 02. Za przystankiem w stronę Wólczyńskiej nie będzie możliwości parkowania na miejscach postojowych wyznaczonych wzdłuż ulicy. Zostaną ustawione znaki zakazu zatrzymywania się.
Sporo utrudnień
Na czwartek 16 września wodociągowcy zaplanowali wyznaczanie kolejnych placów budowy i zwężenie dalszego fragmentu ulicy. Ruch na Conrada od Brązowniczej do wjazdu do budynków nr 11, 11a, 13 będzie obywał się po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Ruch w stronę al. Reymonta zostanie skierowany na pas, który do tej pory prowadził w drugą stronę. Wyłączona zostanie możliwość parkowania na miejscach wyznaczonych wzdłuż jezdni po jej obu stronach na całym odcinku. Wyjazd z Brązowniczej (przed pętlą - jadąc od strony Wólczyńskiej) możliwy będzie wyłącznie w prawo.
Utrudnienia czekają także pieszych i rowerzystów. Przejście dla pieszych na wysokości pętli autobusowej zostanie zlikwidowane. Na fragmencie od Brązowniczej do pętli autobusowej zostanie ograniczony ruch na drodze dla rowerów. Piesi i rowerzyści będą mieli do dyspozycji ciąg pieszo-rowerowy o szerokości trzech metrów.
Planowany koniec prac przewidziany jest na listopad przyszłego roku.
(dg)